PILNE

16 milionów złotych na wsparcie dla samozatrudnionych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

15 lipca 2020 Inwestycje
Autor:  Redakcja

Fot. Biuro Prasowe UMWM

Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 16 mln zł na bony dla samozatrudnionych. Poszerzenie pakietu pomocy w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej to kolejny krok w odpowiedzi na oczekiwania i apele małopolskich przedsiębiorców.

Pakiet przedsiębiorczości Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dotychczas obejmował firmy zatrudniające do 49 pracowników z wyłączeniem samozatrudnionych. Teraz zdecydowano o objęciu wsparciem także jednoosobowe działalności gospodarcze, tj. osoby fizyczne niezatrudniające pracowników.

Wysokość dofinansowania wynosi 3 tys. zł miesięcznie przez okres nie dłuższy niż trzy miesiące, co oznacza wsparcie w wysokości maksymalnie 9 tys. zł. Podstawowym kryterium, aby móc ubiegać się o to dofinansowanie, jest wykazanie spadku obrotów na poziomie min. 75% w dowolnym miesiącu po 1 czerwca 2020 roku w porównaniu do obrotów w drugim półroczu 2019 roku. Dodatkowym warunkiem otrzymania środków jest również utrzymanie działalności firmy przez 3 miesiące od momentu pozyskania dofinansowania i poddanie się ewentualnej kontroli z urzędu.

Szacuje się, że z nowego wsparcia będzie mogło skorzystać blisko 15 tys. przedsiębiorców.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.