PILNE

Agresywny właściciel bulteriera usłyszał zarzuty

25 sierpnia 2020 Kronika Kryminalna
Autor:  Zuzanna Dziadowiec

Właściciel bulteriera, który w zeszły piątek zaatakował innego psa na wybiegu w Czyżynach, usłyszał zarzuty. Mężczyzna odpowie za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowanie gróźb karalnych.

Na filmiku opublikowanym w internecie widać moment, w którym bulterier rzuca się na mniejszego psa. Po chwili udaje się rozdzielić psy, ale w międzyczasie dochodzi do awantury pomiędzy właścicielem bulteriera, a mężczyzną nagrywającym całą sytuację. Mężczyzna, który filmował zajście w niecenzuralnych słowach nakazuje właścicielowi agresywnego czworonoga opuścić wybieg, w efekcie czego ten rzuca się na niego. 

Poszkodowany złożył zawiadomienie na policji. Agresywnego właściciela bulteriera udało się namierzyć i dzisiaj zostały mu postawione zarzuty - spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych. Dodatkowo usłyszał zarzut niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Nałożono na niego również dozór prokuratorski oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktowania się z nim. Mężczyźnie grozi nawet do 2 lat więzienia.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.