07 października 2017 m.s.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo i oskórowanie studentki

Kronika Kryminalna

Jest areszt dla 52-letniego Roberta J., podejrzanego o brutalne zabójstwo studentki Katarzyny Z. Dziewczyna była torturowana, a po śmierci sprawca obdarł ją ze skóry.

Prokuratura uzasadniała wniosek grożącą podejrzanemu surową karą - nawet dożywocie oraz obawą matactwa. Areszt został zastosowany na trzy miesiące. Śledczy nie informują, czy podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wiadomo, że złożył obszerne wyjaśnienia.

 Zabójstwo 23-letniej studentki UJ było jedną z najgłośniejszych, niewyjaśnionych spraw od blisko 20 lat. Dziewczyna została zamordowana ze szczególnym okrucieństwem. Jej zwłoki zostały pozbawione skóry, fragmenty były fachowo odcięte i wypreparowane. Z Wisły wyłowił je kapitan pchacza “Łoś”. Na podstawie badań genetycznych ustalono, że ofiarą jest właśnie Katarzyna Z. Kilka dni temu nastąpił przełom w sprawie. Policjanci z krakowskiego Archiwum X zatrzymali 52-letniego Roberta J. na krakowskim Kazimierzu. Z ustaleń policji wynika, że Robert J. był dobrym znajomym Katarzyny Z. Feralnego dnia miał namówić dziewczynę na wyjazd do domku na obrzeżach Krakowa. Tam ją torturował, zabił i obdarł ze skóry. Do zabójstwa doszło na tle seksualnym.

fot. malopolska policja

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.