17 sierpnia 2017 ANKO

Aukcja Koni Arabskich po raz pierwszy pod Krakowem

Sport

Byli szefowie stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie zorganizują pod Krakowem własną aukcję koni. Impreza pod nazwą Krakowska Aukcja Koni Arabskich startuje 8 września.

Impreza zostanie zorganizowana na terenie Klubu Jazdy Konnej Szary w Michałowicach pod Krakowem, potrawa 3 dni, a na aukcję trafi 27 klaczy i 2 ogiery.

O wydarzeniu poinformował portal money.pl. Jak podkreśla serwis, pod Krakowem zjawi się nawet Shirley Watts, żona perkusisty grupy Rolling Stones, która do tej pory pojawiała się na aukcjach w Janowie Podlaskim, ale w tym roku nie przyjechała.

W projekt zaangażowane są wszystkie osoby, które minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zwolnił z pracy w kontrowersyjny sposób. Współorganizatorami są: Anna Stojanowska (była inspektor w Agencji Nieruchomości Rolnych), Jerzy Białobok (były prezes stadniny koni w Michałowie), Marek Trela (były prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim) i Barbara Mazur (właścicielka firmy Polturf, która przez lata organizowała aukcje w Janowie Podlaskim).

W ubiegłym roku w Michałowicach odbył się już, organizowany przez nich, pokaz koni arabskich, wówczas nie było aukcji.

- Wydarzenie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem, dużym zainteresowaniem. Uznaliśmy, że hodowcy, właściciele i po prostu miłośnicy najpiękniejszych koni na świecie chcieliby takiej imprezy. Dlatego próbujemy - tłumaczy money.pl Anna Stojanowska.

Organizatorzy zaznaczają, że nie chcą konkurować z Pride of Poland. Ostatnia edycja słynnej aukcji w Janowie Podlaskim, która odbyła się w niedzielę zakończyła się klapą. Z ponad 30 koni wystawionych na aukcji sprzedano tylko 6 za łączną kwotę 410 tys. euro.

Wstęp na teren Klubu Jazdy Konnej „Szary” i teren pokazu jest wolny.

Fot. pixabay.com

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.