PILNE

Autobusy wracają na Myślenicką

25 października 2019 Komunikacja
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

W czwartek, 24 października na II i III odcinku ul. Myślenickiej została ułożona ostatnia, wierzchnia warstwa asfaltu. Od soboty, 26 października zmieni się organizacja ruchu w rejonie III etapu. 

Od soboty (26 października br.) na odcinku od ul. Szybisko do ul. Sawiczewskich wznowiony zostanie ruch autobusowy, znikną też zakazy skrętu w prawo z ul. Szybisko w ul. Myślenicką, dzięki temu możliwe będzie poruszanie się w obu kierunkach po III najkrótszym etapie przebudowy ul. Myślenickiej oraz skręt w ul. Sawiczewskich.

Kolejne zmiany zostały zaplanowane na poniedziałek (2 grudnia br.). Nastąpi wówczas zamknięcie IV etapu przebudowy ul. Myślenickiej oraz otwarcie ul. Krzyżańskiego. Co ważne po zakończeniu prac bitumicznych, na wniosek mieszkańców zbudowana zostanie zatoka autobusowa przy ul. Matematyków Krakowskich. Nowe rozwiązanie wpłynie na poprawę przepustowości. Samochody jadące za autobusem będą mogły swobodnie wyminąć zatrzymujące się na przystankach pojazdy. W ul. Sawiczewskich zatoka autobusowa będzie funkcjonować na dotychczasowych zasadach. Uruchomione zostaną perony poniżej ul. Szybisko, w kierunku ronda Pamuły i powyżej Sawiczewskich, w kierunku Niewodniczańskiego. Fot. ZDM 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.