PILNE

"Become a legend or die trying". Wernisaż kolekcji obuwia już w czwartek!

29 wrzesnia 2020 Miasto
Autor:  Zuzanna Dziadowiec

Fot. Materiały prasowe

Szyją, tatuują, rzeźbią, malują. Artyści z Band of Masters zapraszają na wernisaż niezwykłej, autorskiej kolekcji butów, która odbędzie się już w najbliższy czwartek w Forum Przestrzenie. 

Projekt "Band of Masters" jest połączeniem artystycznego rzemiosła szewskiego marki The Shoemaker i szeroko pojętego artyzmu reprezentowanego przez siedmiu tatuażystów z Kult Tattoo Fest. Pomysł zrodził się z chęci stworzenia unikatowej, bardzo nietypowej kolaboracji, która odbije się długotrwałym echem w świecie artystycznym.

"Każdy wyrób ze stajni Band of Masters jest unikatowym dziełem sztuki, które powstaje z połączenia geniuszu, talentu i wyobraźni." - mówią Artyści.

Sztuka użytkowa The Shoemaker, poprzez doświadczenie, wyobraźnię oraz brak ograniczeń kreacji, stworzyła "płótna" w postaci całkowicie ręcznie szytych skórzanych butów, które następnie zostały wykończone przez ekipę Band of Masters. 

Kolekcja będzie reprezentować całe spektrum technik i technologii artystycznych (między innymi malarstwo, rzeźbę czy przemyślaną dekonstrukcję), w których tatuażyści przedstawią odbiorcom swój wyrafinowany zmysł estetyczny w nieco inny sposób niż ten, z którego dali się im już poznać. 

Całość kolekcji będzie zaprezentowana podczas wyjątkowego wernisażu, który odbędzie się w czwartek 1 października w godzinach 19.00 - 23.00 w Forum Przestrzenie. Wstęp bezpłatny. 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.