PILNE

Będą kontrole w sklepach. Minister zdrowia ostrzega.

03 sierpnia 2020 Zdrowie
Autor:  Zuzanna Dziadowiec

Fot. Pixabay

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że w tym tygodniu rozpoczną się kontrole w sklepach. Policja ma sprawdzić czy klienci oraz personel stosują się do obowiązujących zasad i noszą maseczki.

- Należy zasłaniać nos i usta. Nie ma wymówek. Niestety, trzeba przypomnieć ludziom, że to jest obowiązujące prawo. To jest profilaktyka, to jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa - mówił Łukasz Szumowski na antenie Polskiego Radia.

Minister zdrowia jest zdania, że rosnąca liczba przypadków zarażeń i nowe skupiska choroby są efektem znacznego rozluźnienia wśród społeczeństwa oraz organizacji imprez rodzinnych.

Szumowski poinformował, że w związku z tym poza kontrolami w sklepach, rząd planuje także kontrole na weselach - Tutaj też będziemy chcieli zmieniać nieco legislację. Będziemy proponować rejestrację dużych spotkań, wesel, po to żebyśmy potem mogli łatwiej prowadzić dochodzenie epidemiczne - powiedział szef MZ.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 548 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci dziesięciu osób.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.