PILNE

Będzie nowy SOR?

Lekarze apelują o utworzenie nowego oddziału ratunkowego w Krakowie, w szpitalu im. św. Rafała

03 lutego 2016 Zdrowie
Autor:  Anna Górka

Lekarze apelują o utworzenie nowego oddziału ratunkowego w Krakowie, w szpitalu im. św. Rafała. Aktualnie mieszkańcy z południowej części miasta oraz okolic Wieliczki, Skawiny, Gdowa, Radziszowa, Mogilan, Świątnik w razie złamania nogi czy nagłego pogorszenia stanu zdrowia muszą jechać na drugi koniec miasta – do szpitala im. Stefana Żeromskiego lub im. Ludwika Rydygiera w Nowej Hucie, bądź do klinik przy ul. Kopernika czy Szpitala Wojskowego przy Wrocławskiej.

Utworzenie nowego, jedynego po prawej stronie Wisły SOR-u wzmocni bezpieczeństwo zdrowotne dla blisko 250 tys. mieszańców. Adrian Stanisz, rzecznik szpitala im. Św. Rafała zaznacza, że lokalizacja nowego oddziału jest kluczowa zwłaszcza dla pacjentów przewożonych karetkami. - Powstanie SOR-u znacznie skróci się czas dotarcia Zespołów Ratownictwa Medycznego transportujących pacjentów w stanie zagrożenia życia i zdrowia, co w kluczowy sposób wpływa na ich przeżycie – mówi Adrian Stanisz.

Dyrekcja szpitala rozpoczyna starania o finansowanie oddziału. Ma nadzieję, że to się uda, gdyż zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. „Św. Rafał” jest jednym ze strategicznych obiektów medycznych ze względu na bliską lokalizację z Brzegami, gdzie planowa są główne uroczystości.

Anna Górka

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.