PILNE

Bezpłatne badania, dla tych którzy skarżą się na ból nóg

06 kwietnia 2018 Zdrowie
Autor:  m.s.

Jutro (7 kwietnia) na Placu Wolnica będzie można skorzystają z bezpłatnych konsultacji chirurga naczyniowego oraz poszerzyć wiedzę w zakresie profilaktyki chorób naczyń. 

Przez trzy miesiące po polskich miastach jeździ specjalny autobus, który Jutro zawita do Krakowa. W godz. 9-17 mieszkańcy będą mogli skorzystać z udzielanych w nim bezpłatnych konsultacji chirurga naczyniowego. Akcja przygotowana została z myślą o osobach powyżej 55. roku życia z chromaniem przestankowym, czyli bólem kończyn dolnych, który wymusza zatrzymanie się.

Mając świadomość, że dostęp do specjalistów w dziedzinie, którą reprezentujemy jest utrudniony, postanowiliśmy przyjechać do naszych pacjentów specjalnym autobusem wyposażonym w sprzęt niezbędny do szybkiej i prostej diagnostyki chorób tętnic i żył w kończynach dolnych. Chcemy dać im nie tylko możliwość skorzystania z konsultacji ale będziemy także tłumaczyć i wyjaśniać, jak istotna dla poprawy stanu naszych tętnic i żył jest zmiana stylu życia i pozbycie się nałogów, których negatywny wpływ został już udowodniony – mówi prof. dr hab. n. med. Piotr Szopiński, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

W ramach mobilnego centrum badań, osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji chirurga naczyniowego. Lekarz przeprowadzi wywiad w zakresie chorób naczyń oraz oceni tętno w kończynach. W autokarze będzie także możliwość przeprowadzenia pomiaru ciśnienia tętniczego na kończynach za pomocą specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu zostanie określony tzw. współczynnik ABI, pozwalający na określenie stopnia zaawansowania choroby tętnic.

„Chromanie przestankowe” jest znana niewielu osobom. Budzi to niepokój specjalistów, ponieważ zbyt późne rozpoznanie zmian miażdżycowych w tętnicach może doprowadzić do pojawienia się różnych powikłań. Właśnie dlatego akcja ma na celu zapewnienie pacjentom dostępu do bezpłatnych konsultacji specjalisty – chirurga naczyniowego oraz zwrócenie uwagi na problemy związane z chorobami naczyń.

Dodatkowo mieszkańcy Krakowa będą mogli skorzystać z oferty ogólnopolskiego programu Adamed dla Seniora, w ramach którego odbędą się między innymi treningi nordic walking dla seniorów oraz pomiar ciśnienia krwi. 

Krk 300x250
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.