PILNE

Co wydarzy się w 2081 roku? Futurologiczne kreacje Agi Szucik

12 kwietnia 2018 Kultura
Autor:  m.s.

Co wydarzy się w roku 2081? W jaki sposób nowoczesne technologie wpłyną na naszą codzienność? Jaki kształt przybierze człowieczeństwo? Na pytania te śmiało odpowiada projekt fotograficzno-filmowy „2081” autorstwa Agi Szuścik, będący wizją świata, który zastaniemy za 63 lata.

Wystawa „2081” jest pracą doktorską Agi Szuścik na Łódzkiej Filmówce, odbywającą się w ramach Cracow Gallery Weekend KRAKERS. Zaprezentowanych zostanie piętnaście fotografii, stanowiących futurologiczne kreacje podparte badaniami naukowymi.

„2081" porusza kwestie rozwoju technologicznego, systemów sterowania i sieci danych, polityki i geopolityki, gospodarki i stylów pracy, ekologii, sztuki oraz transhumanizmu, również w ujęciu medycyny i genetyki. Zdjęcia obfitują w ciekawostki ze świata nauki. 

Ważnym projektu jest wpływ współczesnych technologii i szerzej rozumianych kierunków rozwoju cywilizacji i kultury na człowieka: myślenie, komunikację, relacje, dorastanie, samopoczucie oraz wyznawane wartości. To przyczynek do dyskusji, alarm i jednocześnie pozbawiona histerii kontemplacja.

Zdjęciom towarzyszy film. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 19:30 w Galerii Sala z Widokiem Krakowskiego Forum Kultury przy ulicy Mikołajskiej 2 w Krakowie.

Tu dostępne jest kalendarium imprez złożone z poszczególnych eventów towarzyszących wystawie. Są nimi:

- oprowadzanie kuratorskie, podczas którego autorka przybliży gościom kulisy i szczegóły projektu oraz odpowie na wszystkie pytania,

- afterparty po finisażu Agi Szuścik, wzbogacone muzyczną interpretacją „2081”,  które odbędzie się 27 kwietnia w Kawiarni Teatralnej przy Placu Świętego Ducha oraz kilka innych. „2081" - przestawienie cyfr 1 i 8 nie jest przypadkowe. Przyjdź zobaczyć dlaczego. 

Aga Szuścik jest doktorantką Łódzkiej Filmówki, absolwentką Wydziału Operatorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej (specjalizacja: Fotografia) oraz Komunikacji społecznej na Filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, wykładowczynią w Akademii Fotografii, prowadzącą cyklicznie warsztaty w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie, artystką wizualną, fotografką, filmowicem, retuszerką, graficzką, montażystą, kolorkorektorką, kuratorką i tekściarką.


Krk 300x250
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.