PILNE

CracoviaUczy historii i chemii

16 kwietnia 2020 Sport
Autor:  Redakcja

W tym trudnym okresie, w którym zawieszone zostały lekcje w szkole i kiedy większość uczniów nie ma motywacji do samodzielnej nauki, "do gry" wkroczyła ekipa Cracovii. Klub, mając na uwadze fakt, że w dużym stopniu oddziaływuje na młode osoby, postanowił kontynuować działania edukacyjne w ramach #CracoviaUczy w jeszcze większym zakresie.

Jako że klubowe media społecznościowe obserwowane są przez dziesiątki tysięcy, a nawet jak w serwisie Facebook.com, ponad sto tysięcy kibiców, a w aplikacji Instagram, niemal połowę (42%) obserwujących stanowią osoby do 18. roku życia, to klubowe władze doszły do wniosku, że sportowcy będący dla młodych osób nieocenionymi autorytetami, zachęcą do wspólnej nauki.

W marcu zostały zadane kibicom proste "kartkówki" pozwalające rozwiązywać równania matematyczne z niewiadomą, w kwietniu zaś odbyć się mają wspólne lekcje chemii oraz historii. W ramach lekcji chemii przybliżony zostanie układ okresowy pierwiastków z perspektywy kryjących się pod numerami piłkarzy liczb atomowych pierwiastków. Co łączy Milana Dimuna i atom tlenu? Oczywiście cyfra osiem - będąca numerem na koszulce słowackiego piłkarza, ale i liczbą określającą, ile protonów znajduje się w jądrze danego atomu. W ramach charakterystyki poszczególnych pierwiastków pokazane zostaną właściwości fizyczne i chemiczne. Kibice - uczniowie otrzymają również pracę domową - krótkie zadania na wzór pytań pojawiających się na sprawdzianach szkolnych czy egzaminie maturalnym.

Lekcja historii z Cracovią to projekt edukacyjny skierowany do uczniów przy wsparciu innych...uczniów. Wspólnie z Młodzieżową Radą Krakowa, raz w tygodniu, omawiane będą ważne i ciekawe tematy historyczne - na początek historia Krakowa. Temat nieprzypadkowy, ponieważ tematem historii polskich miast rozpocznie się cykl nominacji i materiałów również od innych klubów PKO BP Ekstraklasy i ich lokalnych młodzieżowych rad. Propozycję od Cracovii do zaprezentowania historii swoich miast przyjęły już drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego i Śląska Wrocław.  Pierwszy odcinek dostępny jest pod poniższym linkiem:https://youtu.be/vknKOww01P0+.Foto i źródło: materiały prasowe.


Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.