PILNE

Darmowe szczepienia dla dzieci w "Żeromskim"

08 listopada 2019 Zdrowie
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym czekają na dzieci w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego. Są one adresowane do pacjentów zamieszkałych na terenie Krakowa, a finansowane z budżetu miasta w ramach Programu Profilaktyki Zdrowotnej.

Informacja i zapisy do programu prowadzone są w Poradni Chorób Zakaźnych Dzieci w czwartek w godz. 10.30-17.00, w pozostałe dni w godz. od 7.00 do 14.00 pod numerem telefonu 12 622 94 63 lub 734 218 445.

Program szczepień przeciw zakażeniom pneumokokowym skierowany jest do dzieci do 3 lat, a meningokokowym - w wieku od 12 do 24 miesięcy. Z kolei ze szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) mogą skorzystać dziewczęta w wieku 11 i 12 lat. Tego typu szczepionki są jedną z form profilaktyki raka szyjki macicy. Lekarze zalecają ich przyjęcie jeszcze przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. W Polsce szczepienia na HPV nie są jednak refundowane, a rodzice, którzy chcą, by ich pociechy skorzystały z tego rodzaju ochrony, muszą za nie zapłacić z własnej kieszeni. Dzięki miejskiemu programowi młode krakowianki mogą skorzystać z profilaktyki bez opłat.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dziecka dokonuje lekarz. Rodzice lub opiekunowie dzieci powinni ustalić telefonicznie termin szczepienia. W dniu szczepienia rodzic/opiekun dziecka musi przedstawić książeczkę zdrowia dziecka, w której odnotowane są dotychczasowe szczepienia obowiązkowe i zalecane oraz wypełnia oświadczenie, w którym potwierdza tożsamość dziecka, PESEL i adres zamieszkania.

Programy realizowane będą od 1 października 2019 r. do 30 listopada 2019 r. lub do wyczerpania ilości szczepionek.

Informacja i zapisy do programu prowadzone są od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 12 622 94 63 lub 734 218 445Fot. Pixabay 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.