PILNE

Domy opieki medycznej w Krakowie

Centrum Medyczne Scanmed przy ul. Armii Krajowej 5 oraz Centrum Medycyny Profilaktycznej Sp. z o.o przy ul. Olszańskiej 5 znalazły się na liście placówek medycznych wybranych do dofinansowania w konkursie Ministerstwa Zdrowia "Dzienny dom opieki medycznej".

18 lutego 2016 Zdrowie
Autor:  Anna Górka

Centrum Medyczne Scanmed przy ul. Armii Krajowej 5 oraz Centrum Medycyny Profilaktycznej Sp. z o.o przy ul. Olszańskiej 5 znalazły się na liście placówek medycznych wybranych do dofinansowania w konkursie Ministerstwa Zdrowia "Dzienny dom opieki medycznej".

To doskonała informacja dla pacjentów wymagających stałej opieki medycznej, w tym osób niesamodzielnych i starszych. Nowe oddziały dla seniorów powinny rozpocząć swoją działalność już w kwietniu. Centra medyczne zapewniają, że już przygotowują praktyczne informacje o ofercie ( liczbie miejsc i kryteriach kwalifikacji).

Dzienne domy opieki medycznej nad osobami niesamodzielnymi, powyżej 65 roku życia, będą prowadzić krótkotrwałą diagnostykę i leczenie pacjentów w starszym wieku, ale bez konieczności całodobowej hospitalizacji. Czas pobytu w dziennym domu opieki medycznej ma być ustalany indywidualnie, ale nie będzie krótszy niż 30 dni i dłuższy niż cztery miesiące. Osoby zakwalifikowane do pobytu w nim będą musiały otrzymać 21-85 punktów w skali Barthel, oceniającej poziom samodzielności, i będą musiały być ubezpieczone. Zadaniem dziennych domów opieki medycznej  jest przywrócenie pacjentowi sprawności i zdolności do funkcjonowania w środowisku. Ważna będzie kontynuacja leczenia i realizacja zabiegów pielęgnacyjno-opiekuńczych, których pacjent nie może otrzymać w ramach opieki domowej.


Anna Górka


fot. digital cat via Foter.com / CC BY

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.