PILNE

Dwóch kandydatów na stanowisko dyrektora szpitala w Prokocimiu

17 sierpnia 2017 Miasto
Autor:  m.s.

 Jeszcze przez dwa tygodnie można ubiegać się o stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dotychczas zgłosiły się dwie osoby.Kandydatury zostaną rozpatrzone 26 września.

Miesiąc temu dr hab. Maciej Kowalczyk poinformował o rezygnacji z ubiegania się o kolejną kadencję dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Był nim przez 18 lat.

- 27 czerwca skończyła się moja trzecia kadencja i w porozumieniu z prorektorem do spraw Collegium Medicum UJ zdecydowałem, że nie będę ubiegać o kolejną, bo byłaby to już to przesada - mówił nam wówczas dr hab. Maciej Kowalczyk. Dodał też, że ze szpitalem w Prokocimiu się nie rozstaje i będzie miał nowe zadania do realizacji.

W związku z zakończeniem kadencji dyrektora powołana została komisja konkursowa, która ma do września wybrać jego następcę. Na szpitalnych korytarzach spekuluje się, że duże szanse (pod warunkiem złożenia aplikacji) ma prof. Krzysztof Fyderek, kierownik Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie .

Dziś Adrian Ochalik, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jagiellońskiego powiedział nam, że dotychczas wpłynęły dwie aplikacje, ale nie chciał zdradzać nazwisk kandydatów. Te poznamy dopiero z początkiem września, kiedy zakończy się przyjmowanie podań. Samo rozstrzygniecie konkursy ma nastąpić 26 września.

Kandydat na dyrektora musi mieć wyższe wykształcenie oraz wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika podmiotu leczniczego. Poza tym musi legitymować się co najmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym albo mieć ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy. Kandydat ma też przedstawić m.in. koncepcję pracy na stanowisku dyrektora na najbliższe 6 lat. 

fot. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.