01 wrzesnia 2017 m.s.

Dziennikarka nowym dyrektorem Teatru Łaźnia Nowa

Kultura

Ewa Wolniewicz, wrocławska dziennikarka będzie nowym dyrektorem krakowskiego teatru Łaźnia Nowa. Zastąpi na tym stanowisku Bartosza Szydłowskiego, który podał się do dymisji po wynikach kontroli, która wykazała niegospodarność w zarządzaniu teatrem. Szydłowski zachował stanowisko dyrektora artystycznego teatru.

Kontrola była skutkiem interpelacji radnego PiS Adama Kality, który w maju publicznie zarzucił dyrektorowi Szydłowskiemu niegospodarność w zarządzaniu "Łaźnią Nową". Takie wnioski radny wysnuł na podstawie dokumentacji teatru, jaką otrzymał z racji bycia przewodniczącym komisji rewizyjnej. Wówczas wytknął dyrektorowi m.in. używania służbowego samochodu do celów prywatnych, sfinansowania studiów doktoranckich swojej żonie, która jest wicedyrektorem teatru czy zakup luksusowego zegarka firmy Apple w prywatnych celach.

 Sprawa trafiła do prokuratury, która prowadzi śledztwo pod kątem wyrządzenia szkody majątkowej poprzez nadużycie uprawnień. Jednocześnie magistrat prowadził kontrolę wewnętrzna, która potwierdziła nieprawidłowości w finansach teatru. Po zapoznaniu się z protokołem pokontrolnym Bartosz Szydłowski miał uznać, że jednoczesne pełnienie funkcji dyrektora artystycznego i czuwanie nad finansami teatru nie jest możliwe.

Odpowiedniego kandydata na jego miejsce szukaliśmy cały sierpień. W sumie rozmawialiśmy z kilkunastoma osobami z Krakowa i spoza miasta.Wszystkie odmówiły, nie chciały współpracować z Bartoszem Szydłowskim w charakterze dyrektora artystycznego. Zresztą pani Wolniewicz też nie była zachwycona propozycją, ale ostatecznie ją przyjęła – mówi wiceprezydent Andrzej Kulig w rozmowie z "GW".

Ewa Wolniewicz to dziennikarka i była dyrektorka TVP we Wrocławiu, a także autorka wielu programów o tematyce kulturalnej. Funkcję dyrektora Teatru Łaźnia Nowa ma objąć od pierwszego października.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.