PILNE

Dziś Noc Cracovia Sacra

14 sierpnia 2019 Kultura
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Tradycyjnie, w dniach 14 i 15 sierpnia odbędzie się kolejna, 12. już odsłona Nocy Cracovia Sacra, przedsięwzięcia z cyklu nocnego eksplorowania Krakowa, ukazującego fenomen religijny miasta, częstokroć zwanego drugim Rzymem. W swoim kształcie, charakterze i bogactwie programowym nie ma odpowiednika w Europie. 

Tegoroczna Noc Cracovia Sacra, wchodząca w skład projektu pn. "Krakowskie Noce"  dedykowana jest ogrodom i wirydarzom klasztornym, terenom na co dzień niedostępnym, niejednokrotnie objętym klasztorną regułą. W programie przedsięwzięcia, oprócz zwiedzania kilkunastu przyklasztornych ogrodów i wirydarzy, a także najcenniejszych obiektów sakralnych, przewidziano również liczne koncerty, spektakle słowno-muzyczne oraz wystawy o tematyce sakralnej.

Uroczysta inauguracja Nocy Cracovia Sacra odbędzie się w środę, 14 sierpnia o godz. 19.00 w opactwie cystersów w Mogile.

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Do wybranych miejsc - z uwagi na ograniczoną wielkość pomieszczeń czy ich charakter - obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.

Zobacz program Nocy Cracovia Sacra na stronie internetowej krakowskienoce.pl

Fot. materiały prasowe 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.