31 sierpnia 2017 ANKO

Gdy inni płakali, ona miała powód do radości

Sport

Mieszkanka Lubnia okazała się dwumilionowym gościem TAURON Areny. Do Krakowa przyjechała na mecz polskich siatkarzy. Niestety nasza reprezentacja przegrała i musiała pożegnać się z mistrzostwami Europy.

O wczorajszym meczu Polska-Słowenia wielu kibiców zapewne szybko chciałoby zapomnieć. Nasi siatkarze przegrali 0:3 w fatalnym stylu i pożegnali się z mistrzostwami Europy organizowanymi m.in. w Krakowie.

Dla pani Sabiny z małopolskiego Lubnia ten dzień okazał się jednak szczęśliwy. Kobieta przyjechała na mecz wspólnie z mężem i dwoma synami, a w hali czekała na nią wyjątkowa niespodzianka. Okazało się, że pani Sabina jest dwumilionowym gościem otwartej ponad trzy lata temu TAURON Areny.

W prezencie otrzymała voucher dla dwóch osób na dowolnie wybrane wydarzenie, które do końca 2017 roku odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Nagrodę odebrała z rąk Małgorzaty Marcińskiej, prezes zarządu ARM S.A oraz Jacka Gryzło, wiceprezesa zarządu ARM S.A.

- Cieszę się, że właśnie dziś, gdy na trybunach jest tylu wspaniałych kibiców siatkówki, możemy pochwalić się tym, że w imprezach, które odbyły się do tej pory w TAURON Arenie Kraków uczestniczyły już dwa miliony osób – podkreślała Małgorzata Marcińska.

Rekordowa hala

Od otwarcia obiektu w maju 2014 r. w Arenie Głównej odbyło się ponad 130 wydarzeń. Kolejnych kilkadziesiąt odbyło w Małej Hali, salach konferencyjnych i na terenie wokół obiektu. Do największych z dotychczasowych imprez należą ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które zgromadziły ponad 200 tys. kibiców oraz Światowe Dni Młodzieży, podczas których TAURON Arenę Kraków odwiedziło 75 tys. osób.

Wśród koncertów rekordowy był występ zespołu Aerosmith, w którym udział wzięło ponad 20 tys. fanów.

W tym roku w TAURON Arenie Kraków odbyło się już ponad 70 imprez, z tego 34 w Arenie Głównej. Wśród nich były koncerty takich gwiazd jak Bruno Mars, Jean-Michel Jarre, Hardwell, Hans Zimmer, Ennio Morricone oraz zespołów: Aerosmith, Green Day, System of a Down, Linkin Park.

Na ten rok zaplanowano jeszcze koncerty takich gwiazd jak: Sting, Imany, David Garrett, Andrea Bocelli, Havasi i polskich legend – zespołów Dżem i Hey, a także występ grupy Lord of the Dance, show Disney on Ice, oraz „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Royal Moscow Ballet.

Fot. TAURON Arena

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.