PILNE

Gdzie zaparkować w Krakowie?

O tym, że parkowanie w Krakowie staje się coraz bardziej uciążliwe wiedzą na pewno wszyscy mieszkańcy. Konieczne jest zapewnienie dodatkowych miejsc umożliwiających pozostawienie samochodu

17 lutego 2016 Komunikacja
Autor:  JK

O tym, że parkowanie w Krakowie staje się coraz bardziej uciążliwe wiedzą na pewno wszyscy mieszkańcy. Konieczne jest zapewnienie dodatkowych miejsc umożliwiających pozostawienie samochodu.

Wśród zaplanowanych przez miasto na 2016 rok inwestycji jest kilka nowych obiektów w systemie „parkuj i jedź”.

 - Budowa parkingu w systemie "parkuj i jedź" P&R - Bieżanów w Krakowie

Budowa parkingu w rejonie ul. Barbary na około 110 miejsc postojowych wraz z miejscami dla niepełnosprawnych i jezdniami manewrowymi.

-Budowa parkingu w systemie "parkuj i jedź" P&R - Mały Płaszów w Krakowie.

Budowa parkingu w rejonie ul. Lipskiej na około 170 miejsc postojowych wraz z miejscami dla niepełnosprawnych i jezdniami manewrowymi.

- Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z parkingiem P&Ride Bronowice oraz terminalem autobusowym.

Budowa węzła przesiadkowego Bronowice, w tym: ­ budowa dworca autobusowego komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej (plac manewrowy, perony odjazdowe i przyjazdowe, budynek dworca), ­ budowa parkingu Park & Ride dla samochodów osobowych na konstrukcji żelbetowej nad dworcem autobusowym, budowa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną z ul. Bronowicką, budowa peronów przystanku tramwajowego.

Powyższe inwestycje to tylko część spośród wielu objętych koncepcją systemu transportu Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego. W ramach, której mają również zostać wybudowane nowe linie tramwajowe, linie kolejowe Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, nowe przystanki, ciągi pieszo-rowerowe i rowerowe wraz ze stacjami i parkingami rowerowymi. Biorąc pod uwagę fakt, iż aktualnie znalezienie wolnego miejsca parkingowego w centrum Krakowa to czasochłonne zajęcie, objęte do tego opłatą może niebawem więcej mieszkańców będzie korzystać z komunikacji zbiorowej.

Doskonałym przykładem zapotrzebowania na obiekty przesiadkowe jest zainteresowanie i wielki sukces P&R w Wieliczce, gdzie coraz trudniej jest znaleźć wolne miejsce parkingowe. 


JK


fot. mi.krakow.pl/

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.