PILNE

Gibała chce zlikwidować "parking" pod Magistratem

16 sierpnia 2018 Miasto
Autor:  Jakub Kot

- Plac przed Magistratem powinien służyć mieszkańcom, a nie samochodom wysoko postawionych urzędników - mówi Łukasz Gibała, lider Logicznej Alternatywy dla Krakowa. Gibała, który zapowiedział swój w wyborach prezydenta miasta, że zmiana w skwer parkingu przy placu Wszystkich Świętych będzie w przypadku wygranej jedną z jego pierwszych decyzji.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej plac przed Magistratem zmienił się na chwilę z inicjatywy Łukasza Gibały. Przyszły kandydat na prezydenta i jego współpracownicy ustawili przed urzędem kolorowe pufy i niewielkie drzewko w donicy. Gibała pokazał też, jak można zmienić parking dla urzędników w miejsce przyjazne mieszkańcom, przywołując przykład Poznania. Podczas konferencji można było zobaczyć duży wydruk zdjęcia placu przed poznańskim magistratem. Decyzja o likwidacji parkingu dla urzędników i stworzeniu w zamian zielonego miejsca z siedziskami dla mieszkańców była jedną z pierwszych, jakie po objęciu urzędu podjął prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Podobną decyzję zapowiedział - w razie wygranych wyborów - Łukasz Gibała.

Ten plac nie jest prywatną własnością grupki wysoko postawionych urzędników, to miejsce należy do nas, mieszkańców, i to nam powinno służyć - tłumaczył dzisiaj Gibała. - Nie może być tak, że władze miasta zachęcają mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej czy rowerów i prowadzą politykę wypychania ruchu samochodowego z centrum, a same robią dokładnie na odwrót, myśląc tylko o własnej wygodzie - argumentował. 

 Jak będzie wyglądał plac przed krakowskim magistratem, jeśli Łukasz Gibała zostanie prezydentem miasta? - Ani jednego miejsca parkingowego, żadnych zasieków i słupków, zamiast tego wielki trawnik, donice z kwiatami i drzewkami, drewniane siedziska, które można przestawiać, dzięki czemu przed urzędem będzie można organizować spotkania z mieszkańcami - wyliczał Gibała. Przyszły kandydat na prezydenta chce również, aby na skwerze przed urzędem pojawiły się huśtawki dla najmłodszych i pitniki, dzięki czemu w upalne dni będzie można napić się wody. 


Fot. materiały prasowe 
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.