PILNE

Gibała przedstawił kolejnego eksperta

10 sierpnia 2018 Miasto
Autor:  Jakub Kot

Działaczka społeczna, Radna Dzielnicy V Krowodrza - dr Agnieszka Wantuch będzie ekspertką Łukasza Gibały, która zajmie się, w razie wygranych wyborów, współpracą z dzielnicami. 

Agnieszka ma naturę sportowca. Jej koszykarskie hobby sprawia, że jest graczem zespołowym, co świetnie widać w jej współpracy z ludźmi w dzielnicach i wytrwałości w dążeniu do realizacji projektów w przestrzeni miejskiej. Właśnie dlatego, gdy wygram wybory prezydenckie, to jej powierzę funkcję Pełnomocniczki ds. dzielnic, która będzie łącznikiem pomiędzy Radnymi dzielnicowymi oraz Prezydentem  mówi o swojej ekspertce Łukasz Gibała.

Agnieszka Wantuch jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. To wieloletnia działaczka organizacji charytatywnych oraz współzałożycielka świetlicy dla dzieci i rodzin wielodzietnych i patologicznych w parafii NMP z Lourdes. Od 8 lat jest radną Dzielnicy V Krowodrza, w której pracuje w komisjach: polityki społecznej, infrastruktury komunalnej i praworządności oraz w zespole Bezpieczny Kraków.

- Działając na co dzień w radzie dzielnicy widzę, jak wielu utalentowanych ludzi pracuje tam na rzecz mieszkańców i jak słabo słyszalny jest ich głos "wyżej", na poziomie Radnych Miasta czy Prezydenta. Taka sytuacja powoduje, że mieszkańcy wykazują coraz mniejsze zainteresowanie tym, by zgłaszać jakiekolwiek problemy swoim przedstawicielom.  Rozwiązaniem są "przychodnie społeczne", czyli przestrzeń, w której mieszkańcy wspólnie z radnymi, na zasadzie konsultacji, wypracowują rozwiązania najlepsze dla ich bezpośredniego otoczenia - mówi sama zainteresowana.

Wśród pozostałych działań, jakie zamierza podjąć jako pełnomocniczka prezydenta ds. dzielnic, jest także "odpartyjnienie dzielnic, czy stworzenie dla nich długofalowej strategii działań, której będzie towarzyszyć podnoszenie kompetencji radnych".

Agnieszka Wantuch jest czwartą ekspertką w drużynie Łukasza Gibały. W razie zwycięstwa w wyborach stanowisko Pełnomocnika ds. Edukacji obejmie Artur Ławrowski, Pełnomocniczką ds. Bezpieczeństwa będzie Małgorzata Michel, a funkcję Pełnomocniczki ds. Równego Traktowania obejmie Alicja Szczepańska.


Źródło: materiały prasowe 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.