24 sierpnia 2017 ANKO

Groteska w remoncie. Nowy sezon z opóźnieniem

Kultura

W tym roku nowy sezon w teatrze Groteska rozpocznie się dopiero w listopadzie. Znamy już repertuar na dwa ostatnie miesiące roku.

W gmachu przy ulicy Skarbowej właśnie rozpoczyna się wielki remont. Ma kosztować ponad 6,5 mln złotych, z czego 2,5 mln zł to unijne dofinansowanie.

Za te pieniądze budynek zostanie docieplony, jego elewacja przejdzie gruntowną renowację, zostaną wymienione okna, drzwi oraz dach. Przebudowane zostaną również wnętrza teatru. Na odnowionej widowni pojawią się nowiutkie fotele.

W związku z trwającym remontem tegoroczny sezon artystyczny rozpocznie się z dwumiesięcznym opóźnieniem. Pierwszy spektakl zaplanowano na 2 listopada. Będzie to "Czerwony Kapturek" w reżyserii Waldemara Wolańskiego. 6 listopada na deskach teatru pojawi się "Aksamitny Królik" oraz "Balladyna", a 9 listopada obejrzymy "Brzydkie Kaczątko".

Zespół Groteski zaprasza również na wyjątkowy spektakl pt. "Dzienniki Gwiazdowe" w inscenizacji Małgorzaty Zwolińskiej i reżyserii Adolfa Weltschka, który będzie można oglądać w dniach 21-30 listopada.

Bilety na spektakle będzie można rezerwować od 20 września.

Cały repertuar można znaleźć tutaj

Fot. wikipedia

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.