PILNE

Grzegorz Lipiec nie będzie już szefem małopolskiej Platformy

27 listopada 2017 Miasto
Autor:  Anna Kolet-Iciek

Grzegorz Lipiec nie będzie już przewodniczącym małopolskiej PO. Właśnie złożył rezygnację z ubiegania się o to stanowisko. Podobnie zrobił drugi z kandydatów - Józef Lassota, a to oznacza, że na placu boju pozostał jedynie Aleksander Miszalski i to prawdopodobnie on przejmie stery w partii w regionie.

Wybory do struktur regionalnych w PO odbędą się 2 grudnia. Początkowo o stanowisko szefa regionu chciało się ubiegać trzech kandydatów: dotychczasowy przewodniczący Grzegorz Lipiec, poseł Józef Lassota oraz krakowski radny Aleksander Miszalski. Dziś dwaj pierwsi wycofali się ze startu. - Zostali przekonani siłą argumentów - mówi nam jeden z działaczy krakowskiej PO.

Jedynym kandydatem na szefa małopolskich struktur pozostał więc Aleksander Miszalski. - To był kompromis - komentuje decyzję swoich niedoszłych kontrkandydatów krakowski radny. - Długo na ten temat dyskutowaliśmy, zastanawiając się, co zrobić, by nie doszło do konfliktu wewnątrz naszych struktur i uznaliśmy, że taki scenariusz będzie najlepszy - dodaje.

2 grudnia odbędą się również wybory na szefa krakowskiej PO. Obecnie jest nim Miszalski, który zgłosił chęć reelekcji. Oprócz niego w wyborach chcą wystartować dwaj radni miejscy: Jakub Kosek i Dominik Jaśkowiec, a także radny dzielnicowy Szczęsny Filipiak. - Rozpoczynamy rozmowy, które mają doprowadzić do podobnego kompromisu, jak w przypadku regionu. Ja sam zapewne wycofam się z ubiegania o przewodniczącego w Krakowie, bo trudno byłoby mi połączyć to z funkcją szefa regionu - zapowiada Miszalski, ale jednocześnie zaznacza, że jego wybór nie jest jeszcze przesądzony, bo delegaci głosują na “tak” lub “nie”.

Jeśli w Krakowie uda się osiągnąć podobny kompromis jak w przypadku wyborów w regionie, wówczas jedynym kandydatem pozostanie prawdopodobnie Jakub Kosek.

Aleksander Miszalski, ma 37 lat, jest absolwentem trzech krakowskich uczelni: Akademii Ekonomicznej – kierunku Stosunki Międzynarodowe, Uniwersytetu Jagiellońskiego – kierunku Socjologia oraz Akademii Wychowania Fizycznego – kierunku Turystyka i Rekreacja. Przygotowuje doktorat na temat rynku turystycznego w Krakowie. Od prawie 15 lat działa na rynku usług turystycznych prowadząc m.in. hostele. W Platformie Obywatelskiej działa od 2009 r, rok później został wybrany członkiem zarządu PO w Krakowie, a w 2016 przewodniczącym zarządu PO w Krakowie.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.