PILNE

Hutnik triumfatorem XII Memoriału Michała Bobera i Michała Jeziora

28 stycznia 2020 Sport
Autor:  Małgorzata Skiba

W XII Memoriale Michała Jeziora i Michała Bobera wzięło udział 6 zaproszonych drużyn: Hutnik Kraków, Krakus Nowa Huta, Cracovia, Wisła Kraków, Garbarnia Kraków i Górnik Zabrze. Walka w meczach była zacięta, a u zawodników widać było determinację. Mimo to starali się grać zgodnie z zasadami fair play, nad przestrzeganiem których czuwało dwóch znanych krakowskich arbitrów: Sebastian Krasny i Maciej Koster. 

W trakcie Memoriału, przed półfinałami, został tradycyjnie rozegrany Mecz Przyjaciół obu zmarłych Michałów. Spotkanie to, jak co roku, zostało rozegrane pomiędzy drużyną Niebieskich i Białych. W skład drużyny Białych wchodzili: Maciej Szcześniewski, Wojciech Dziadzio, Jarosław Urbaniec, Michał Komenda, Andrzej Komenda, Łukasz Machno. Drużynę Niebieskich reprezentowali: Robert Niedźwiedź, Damian Kubera, Michał Nawrot, Tomasz Pacyga, Karol Lipowiecki, Marcin Ciepły i Kacper Orłowski. Ten przyjacielski mecz zakończył się wynikiem 10-8 dla Białych. 

Po zakończeniu finałowego meczu, wszyscy uczestnicy Memoriału włącznie z kibicami zgromadzonymi na trybunach uczcili pamięć tragicznie zmarłych zawodników Hutnika minutą ciszy. 

Następnie zostały rozdane nagrody dla najlepszych zawodników każdej z drużyn, którzy zostali wytypowani przez swoich trenerów. Byli to:

Michał Zalewski - Hutnik Kraków;
Damian Korczyk - Wisła Kraków;
Wiktor Skała -Górnik Zabrze;
Damian Zięba - Garbarnia;
Jakub Chrupcała - Cracovia;
Bartłomiej Fojt - Krakus.

Zaraz po tych nagrodach zostały wręczone indywidualne wyróżnienia dla trzech zawodników:

Najlepszy zawodnik turnieju - Maciej Góralski z Hutnika Kraków;

Najlepszy bramkarz turnieju - Maciej Góralski z Wisły Kraków;

Najlepszy strzelec turnieju - Maciej Kowalik z Górnika Zabrze.

Po tych wyróżnieniach nadszedł czas rozdania pamiątkowych dyplomów, proporczyka Memoiału i pucharów za poszczególne miejsca. Ubiegłoroczny zwycięzca, Górnik Zabrze, tym razem zajął III miejsce. Na II uplasowała się Wisła Kraków, która przegrała tylko jedną bramka, a I miejsce zajął macierzysty klub zmarłych zawodników - Hutnik Kraków.

Po zakończeniu Memoriału Organizatorzy wybrali się na Cmentarz Batowicki, gdzie spoczywają Michał Bober i Michał Jezior celem uroczystego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy. Wieczorem zaś, odbyła się msza święta w Opactwie Cystersów w Mogile z intencją za zmarłych zawodników.

Całym zespołem redakcyjnym serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspaniałe emocje wszystkim drużynom, które zaszczyciły swoją obecnością halę Suche Stawy. Odrębne gratulacje składamy na ręce Organizatorów Memoriału za pamięć, organizację i działalność jaka jest prowadzona przez Fundację im. Michała Bobera i Michała Jeziora. Niezwykle trafne jest motto Fundacji: "Istniejemy póki ktoś o nas pamięta...".  Szerzej z działalnością Fundacji można zapoznać się na stronie:http://www.pamietamy.com.pl/. Warto również pamiętać, że Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można przekazać 1% z swoich podatków. 

Wyniki poszczególnych spotkań rozegranych w ramach XII Memoriału:

Hutnik - Garbarnia 2-2*
Krakus - Wisła 0-4
Cracovia - Garbarnia 2-2*
Krakus - Górnik 1-3
Hutnik - Cracovia 3-2
Górnik - Wisła 0-1

Półfinały:
Hutnik - Górnik 2*-2
Garbarnia - Wisła 2-2*

Mecz o V miejsce:
Cracovia-Krakus 2-1

Mecz o III miejsce:
Górnik - Garbarnia 2*-2

Finał:
Hutnik - Wisła 1-0

*zgodnie z regulaminem Memoriału, zespół który jako pierwszy zdobywał bramkę otrzymywał dodatkowy punkt (w fazie grupowej) lub wygrywał spotkanie (w fazie pucharowej).Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.