01 sierpnia 2017 m.s.

Irlandczycy pobili kelnera, bo….rachunek był za wysoki

Kronika Kryminalna

 Sześciu Irlandczyków pobiło kelnera i zdemolowało jedną z krakowskich restauracji,  bo rachunek wydał im się za wysoki. Teraz dodatkowo muszą pokryć koszty zniszczenia lokalu oraz zapłacić mandaty karne.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o sześciu agresywnych obcokrajowcach, którzy nie chcą zapłacić rachunku wystawionego za kolację i wypity alkohol. Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, agresywni goście zaczęli uciekać. W pościgu udało się zatrzymać czterech z nich.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni po zjedzonej kolacji zakwestionowali rachunek w kwocie 400 zł  i zapłacili tylko połowę. Gdy kelner oznajmił, że  muszą jednak w całości pokryć koszty, mężczyźni stali się agresywni. Zaczęli rozbijać okna, przewracać krzesła i stoliki. Na koniec dotkliwie pobili kelnera. Jeden z mężczyzn przyłożył mu do gardła szkło z rozbitej szklanki i groził pozbawieniem życia.

Po zdemolowaniu lokalu wyszli na ulicę. Tu spotkali się z funkcjonariuszami, na widok których zaczęli uciekać. Policjantom w pościgu udało się zatrzymać czterech mężczyzn. Okazało się, że to obywatele Irlandii, którzy przyjechali do Polski na wycieczkę. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Kilka godzin później ujęto pozostałych dwóch uciekinierów, którzy w obawie przed zatrzymaniem ukryli się w hotelu.

Irlandczycy usłyszeli zarzuty  pobicia, zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Od wandali zabezpieczono gotówkę na poczet przyszłych kar.

fot. Pixabay

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.