PILNE

Jest szansa na "Zieloną Krupniczą w Krakowie"

24 lipca 2017 Miasto
Autor:  m.s.

 Autorzy projektu "Zielona Krupnicza w Krakowie" zamierzają prosić prezydenta Majchrowskiego, by ich pomysł został zrealizowany w ramach budżetu Miasta Krakowa. Projekt nie wygrał w budżecie obywatelskim, bo był zbyt kosztowny.

O sprawie poinformowało dziś Radio Kraków. Przypomnijmy, że pomysł zakłada, że ul. Krupnicza stałaby się zieloną ulicę, służącą mieszkańcom do odpoczynku. Projekt został zgłoszony do tegorocznego budżetu obywatelskiego i zajął szóste miejsce, ale ze względu na wartość (3 mln zł) nie będzie realizowany.

- Wielu mieszkańców jest rozczarowanych. Dlatego postanowiliśmy napisać do prezydenta w tej sprawie. Może miasto mogłoby zrealizować ten projekt w ramach swojego budżetu - informuje Natalia Nazim, wnioskodawczyni projektu.

Co na to miasto? Monika Chylaszek, rzecznik prasowy prezydenta Miasta Krakowa, zapewnia, że władzom miasta też zależy na uporządkowaniu ulicy Krupniczej, ale w tym roku nie ma na to pieniędzy w budżecie.

- To za duża kwota, żeby ją znaleźć. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby się zastanowić jaką część tego projektu zrealizować w ramach przyszłorocznego budżetu Krakowa - mówi Monika Chylaszek w rozmowie z Radiem Kraków.

fot. Natalia Nazim

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.