PILNE

Kolejne zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Będzie jeszcze drożej.

16 lipca 2020 Miasto
Autor:  Zuzanna Dziadowiec

Fot. Materiały ZDMK

Wydłużenie godzin, za które trzeba będzie zapłacić w Strefie Płatnego Parkowania oraz droższe abonamenty dla mieszkańców. To kolejna rewolucja, której domagają się urzędnicy.

Zmiany, które chce wprowadzić Zarząd Transportu Publicznego mają dotyczyć przed wszystkim wydłużenia czasu obowiązywania strefy. Za parkowanie w strefie A będzie trzeba płacić  przez cały tydzień (również w niedzielę) w godzinach od 8 do 22, a nie jak dotychczas od 10 do 20.

Jeśli chodzi o strefy B i C to miałyby być one płatne od poniedziałku do soboty, czyli tak, jak teraz, ale w godzinach od 8 do 20.

- Krakowianie w tych godzinach mają problem ze znalezieniem miejsc postojowych przy miejscu zamieszkania, skarżą się na hałas wywołany nadmiernym ruchem samochodowym. Także przedsiębiorcy od lat postulowali, by wydłużyć czas obowiązywania SPP - czytamy w komunikacie.

To jednak nie koniec zmian. Urzędnicy chcą także znacznie podnieść ceny abonamentów dla mieszkańców. Obecnie w strefie A miesięczna stawka wynosi 10 zł. ZTP chce jednak podnieść tę kwotę do 100 zł miesięcznie. To oznacza, że mieszkańcy ścisłego centrum Krakowa będą płacić rocznie aż 12oo zł. W strefie B i C za abonament trzeba będzie zapłacić o 20 zł mniej czyli 80 zł miesięcznie.

O tym jak finalnie będzie wyglądał nowy cennik, zadecydują radni miejscy po konsultacjach z mieszkańcami.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.