21 lipca 2017 m.s.

Kraków Business Run. Bieg w szczytnym celu

Sport

Aż 5300 biegaczy - o 300 więcej niż początkowo zakładano – wystartuje w tegorocznej edycji Kraków Business Run, czyli charytatywnego biegu biznesowego, którego celem jest pomoc osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Wydarzenie odbędzie się 3 września.

Uczestnicy Kraków Business Run - z uwagi na remonty dróg w naszym mieście -  podbiegną po zmienionej trasie: obok Wawelu, malowniczymi uliczkami starego miasta, częściowo Bulwarami Wiślanymi i Plantami.  Strefa zmian i „miasteczko biegowe” znajdą się w reprezentacyjnej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Królewskiego.

– To jednak nie koniec niespodzianek, jakie szykujemy dla uczestników. Ze względu na większą przepustowość nowej trasy i strefy zmian, zdecydowaliśmy o dopuszczenie do biegu dodatkowych 300 osób – informuje dyrektor Fundacji Poland Business Run Agnieszka Pleti. – Pod względem liczby uczestników i obserwatorów przygotowujemy się więc na kolejny rekord – dodaje.

Rozszerzenie listy startowej do 5300 osób pozwoli na dopuszczenie do startu aż 60 drużyn z listy rezerwowej.

Kraków Business Run ma charakter sztafety – w każdym zespole występuje pięciu zawodników. Dystans dla każdego biegacza wynosi 3,8 km. Pieniądze od drużyn za udział w biegu są przeznaczane na cele charytatywne. Jak dotąd, w siedmiu miastach Polski, w których odbywa się bieg, pomógł on stanąć na nogi 139 beneficjentom. W tym roku w Krakowie bieg wesprze między innymi Józefa Tatarę i Bartłomieja Florka.

Więcej informacji na polandbusinessrun.pl.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.