PILNE

Kraków ugości lekarzy rodzinnych

23 lutego 2017 Zdrowie
Autor:  m.s.

Nasze miasto będzie gospodarzem najbardziej prestiżowego zjazdu lekarzy rodzinnych z całego świata. W rywalizacji o miejsce europejskiego kongresu stolica Małopolski wygrała z Atenami i Bratysławą.

Wydarzenie zgromadzi blisko 4 tysiące lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z całego świata. Czterodniowe spotkanie (od 24 do 27 maja 2018r.) naukowców i praktyków z tak wielu krajów pozwoli na prezentację osiągnięć oraz przedyskutowanie spójnych standardów badań, diagnostyki oraz leczenia pacjentów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

- Konferencja lekarzy rodzinnych WONCA jest jedną z pierwszych dużych konferencji medycznych organizowanych w Krakowie. Jej tematyka jest bardzo istotna, bowiem z punktu widzenia interesów zdrowotnych mieszkańców Krakowa dobre funkcjonowanie lekarzy rodzinnych daje gwarancję właściwej troski o stan zdrowia mieszkańców miasta – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta.

Konferencja WONCA będzie odbywać się w Polsce już po raz drugi . Pierwszy raz miała miejsce w Warszawie w 2011 roku. Tym razem jednak oferta i prezentacja Krakowa została bardzo wysoko oceniona przez komisję decydującą o wyborze miejsca wydarzenia. Gmina Kraków jest partnerem strategicznym tego wydarzenia, które odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Przez cały czas trwania konferencji będzie funkcjonowało stoisko promujące nasze miasto, na którym jego przedstawiciele będą przekazywać informacje na temat szerokiego wachlarza dostępnych atrakcji turystycznych oraz wydarzeń kulturalnych. Równolegle, na stoiskach wystawienniczych, odbywać się będą prezentacje miejskich placówek medycznych. W ten sposób informacja o Krakowie trafi do szerokiej rzeszy osób na całym świecie.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.