10 sierpnia 2017 Anna Kolet-Iciek

Krakowianka na wózku może zostać miss świata

Apetyt na Kraków

Trwają wybory dziewczyny, która będzie reprezentować Polskę podczas pierwszych wyborów miss świata na wózku. Obecnie największe szanse na zwycięstwo ma Beata Jałocha z Krakowa.

Wybory Miss Wheelchair World po raz pierwszy odbędą się w październiku tego roku w Warszawie z inicjatywy Fundacji Jedyna Taka i stołecznego ratusza. Wówczas do Polski z całego świata zjadą najpiękniejsze kobiety poruszające się na wózkach inwalidzkich, po to, by powalczyć o tytuł Miss Świata.

Polskę będzie reprezentowała Adrianna Zawadzińska – Miss Polski na Wózku 2016, a towarzyszyć jej będzie jedna z dziesięciu wcześniejszych finalistek konkursu. O tym, kto obok pani Adrianny wystąpi w światowej rywalizacji zdecydują internauci.

Obecnie trwa głosowanie, a największe szanse na zwycięstwo ma Beata Jałocha z Krakowa. Cztery lata temu z siódmego piętra runął na nią samobójca. Mężczyzna zginął na miejscu, a pani Beata w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Ma złamany kręgosłup i jest sparaliżowana.

Od czasu wypadku porusza się na wózku. Nie traci jednak radości życia i ciągle próbuje nowych rzeczy. Przygotowuje się właśnie do zdobycia licencji pilota szybowców, lata balonem, skacze ze spadochronem, a w 2014 roku, czyli niespełna rok po wypadku, po raz pierwszy wzięła udział w wyborach miss Polski na wózku, zdobywając tytuł I wicemiss oraz miss popularności.

Głosowanie, które wyłoni drugą finalistkę wyborów Miss Wheelchair World 2017 trwa jeszcze do 18 sierpnia. Piękna krakowianka zgromadził do tej pory ponad 6,6 głosów, co daje jej prowadzenie. Tuż za panią Beatą jest wrocławianka Weronika Wróbel, która zgromadziła ponad 5 tys. głosów.

Żeby pomóc Pani Beacie w spełnieniu kolejnego marzenia trzeba wysłać sms na numer 72068 o treści: TC.JEDYNA.6 (Koszt SMS 2,46zł z VAT) lub zagłosować mailowo. Szczegóły tutaj 

Fot. Fundacja Jedyna Taka

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.