PILNE

Krakowska Bottiglieria z gwiazdką Michelin

19 czerwca 2020 Apetyt na Kraków
Autor:  Zuzanna Dziadowiec

Fot. Bottiglieria 1881

Restauracja i Winiarnia Bottiglieria 1881 to pierwsze na kulinarnej mapie Krakowa miejsce, które otrzymało Gwiazdkę Michelin. Na to wyróżnienie czekali nie tylko właściciele lokalu, ale także wszyscy krakowscy pasjonaci dobrego smaku.

Bottiglieria 1881 to knajpka znajdująca się na krakowskim Kazimierzu, przy ulicy Bocheńskej. To restauracja, winiarnia i równocześnie sklep z winem, które w 2013 roku otworzył Robert Gumuliński. Za co została wyróżniona? Szefa kuchni Przemysława Klimę doceniono m.in. za dobór blisko 400 win w karcie oraz łączenie tradycyjnych smaków z kuchnią nowoczesną.

"Utalentowany szef kuchni Przemysław Klima, po prawie dekadzie nieobecności wrócił do rodzinnego miasta, gdzie wykorzystuje najlepsze polskie spiżarnie w swoich kreatywnych, nowoczesnych potrawach. Kameralne, stuletnie piwnice w sercu Kazimierza stanowią odpowiednie tło"  - podano w informacji prasowej dotyczącej nowej edycji Czerwonego Przewodnika Michelin.

Nic dziwnego, że w ocenie jurorów kluczową rolę odegrało wino. Jak czytamy na oficjalnej stronie restauracji, Bottiglieria powstała z pasji do tego właśnie trunku.

"W naszej ofercie znajduje się kilkaset win o zróżnicowanym smaku i aromacie - od tych klasycznych i prostych, po bardziej wyrafinowane. Opiekę nad nimi sprawują profesjonalni sommelierzy. Wino przechowujemy w specjalnych warunkach - w stałej temperaturze i odpowiednim poziomie wilgotności".

Gwiazdki Michelin to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w gastronomii. W Czerwonym Przewodniku Michelin "Main Cities of Europe 2020" Polska została wyróżniona już po raz trzeci. Do tej pory Gwiazdki otrzymały dwie warszawskie restauracje - atelier Amaro oraz Senses Restaurant.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.