06 października 2017 m.s.

Krakowski Bieg Niepodległości dla małych serc

Apetyt na Kraków

Dla wszystkich pasjonatów biegania i aktywności na świeżym powietrzu mamy dobre informacje. Już niebawem odbędzie się czwarta edycja Krakowskiego Biegu Niepodległości( 11 listopada). 

- Dokładnie 4 lata temu podjęliśmy decyzję o reaktywacji biegu i nadania mu nowej, ciekawszej formy. Naszym celem jest połączenie aktywności fizycznej ze świętowaniem tak ważnego dla Polski dnia, jakim jest Dzień Niepodległości. Historyczna trasa o długości 11 km, cel charytatywny, rywalizacja ponad 3000 biegaczy przez 3 lata i świetna zabawa - mówią organizatorzy.

 Krakowski Bieg Niepodległości to impreza przeznaczona dla osób, które biegają rekreacyjnie, amatorsko, ale i dla profesjonalistów. 11 km to już znaczny dystans i warto przygotować się do niego kondycyjnie. Do tej pory Święto Niepodległości świętowało ponad 3000 biegaczy z całej Polski.

Bieg to też okazja pomocy chorym dzieciom. Wsparcie pieniężne otrzymuje Schola Cordis – kardiologiczna fundacja Profesora Janusza Skalskiego, która walczy o zdrowe serca najmłodszych.

Poza tym uczestnicy wyruszą odpowiednio zabezpieczoną trasą przebiegającą przez historyczne, malownicze tereny Krakowa. O bezpieczeństwo  będą dbać służby porządkowe. 

Start nastąpi z deptaka przy Al. 3 Maja o godzinie 15:00 (okolice Skały Papieskiej – w pobliżu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana) Meta biegu znajdować się będzie w tym samym miejscu.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.