PILNE

Krakowskie atrakcje, które trzeba zobaczyć tej wiosny

07 kwietnia 2018 Apetyt na Kraków
Autor:  ANKO

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, a na dodatek prognozy pogody wskazują, że w Krakowie będziemy mieć nawet 22 stopnie. Zresztą dziś też zapowiada się cudowny dzień. To idealny moment, by wyjść z domu i spędzić czas na łonie natury. Mamy dla was kilka ciekawych propozycji.

Na tropie krokusów Morze fioletowych kwiatów zalało Kraków. Złap je wszystkie, z ich zdjęciami podziel się ze znajomymi. Krokusowe łąki znajdziecie na placu Centralnym, Wzgórzu Wawelskim, bulwarach Wiślanych, w Parku Jordana.

Pomniki przyrody w dzielnicy VI Bronowice Pomniki przyrody to pojedyncze lub grupowe wytwory przyrody żywej (pojedyncze krzewy, drzewa i grupy drzew oznaczającym się podeszłym wiekiem, wielkością, niezwykłym kształtem) i nieożywionej (największe głazy narzutowe, jary, skałki, jaskinie itp.). Na terenie dzielnicy VI Bronowice znajdują się dwa pomniki przyrody. Pomnik przy ulicy Altanowej to wiąz szypułkowy (Ulmus laevis) o obwodzie 295 cm i wysokości 24 m. Przy ul. Pod Strzechą również pomnikiem przyrody jest wiąz szypułkowy o obwodzie 420 cm oraz wysokości 21m. Wiąz szypułkowy to wysokie i okazałe drzewo liściaste z grubym, przeważnie charakterystycznie rozszerzonym u podstawy pniem. To najmniej wymagający gatunek wiązu – lubi gleby wilgotne. Jest to drzewo ciepłolubne, przy tym całkowicie mrozoodporne. Owocem jest mały orzeszek otoczony błonkowatym skrzydełkiem.

Uroczysko Skotniki Skotniki to malowniczy fragment Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Jest to bardzo malowniczy teren o dużych walorach krajobrazowych oraz niepowtarzalnym klimacie, niezwykle atrakcyjne miejsce spacerów i czynnej rekreacji. W pobliżu można zwiedzić bardzo interesujący Fort 53a Winnica, który powstał w latach 1898 – 1899. Jest to międzypolowy fort pancerny w Twierdzy Kraków, typu górskiego. Wyznaczona trasa biegnie przez tereny łąkowe i leśne, rosną tu m.in. świerki przekazane przez mieszkańców w ramach akcji Choinka 2017/2018. Na trasie wyznaczonej ścieżki można obserwować tamę bobrową.

Fot. mat. prasowe

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.