10 października 2017 ANKO

Krakowskie ZOO chce skrócić kolejki. Na razie tylko do kas

Inwestycje

Krakowski ogród zoologiczny przygotowuje się do budowy nowoczesnego pawilonu wejściowego. Na razie rozebrano charakterystyczny drewniany budynek, w którym dotąd znajdowały się kasy biletowe.

Po modernizacji zwiedzający będą mieli do dyspozycji cztery stanowiska prowadzące sprzedaż biletów, co z pewnością skróci kolejki do kas, a także sklepik, z którego najbardziej ucieszą się najmłodsi miłośnicy zwierząt.

Cały pawilon będzie miał wysokość 7,65 m, a powierzchnia jego zabudowy wyniesie 80 m². Obiekt zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.

Dla osób odwiedzających ZOO kolejka do kasy biletowej to jednak nie jedyny problem. W słoneczne weekendy kierowcy muszą czekać w kilometrowym korku, aż zwolni się miejsce postojowe na jedynym dostępnym w tym miejscu parkingu. Czasem trzeba odczekać nawet pół godziny, by móc rozpocząć wspinaczkę do… zatłoczonych kas. W korku tkwią nawet miejskie autobusy, którym zdarza się otrzymywać eskortę pojazdów uprzywilejowanych, by móc przedostać się pod wejście do ZOO.

Na razie nie ma pomysłu na to jak rozładować korki.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.