PILNE

Kultura jeszcze bliżej niż zwykle. Włącz PLAY KRAKÓW i oglądaj!

07 wrzesnia 2020 Kultura
Autor:  Redakcja

Fot. Materiały prasowe

Koncerty, spotkania, wykłady, konferencje i spektakle czyli jednym słowem śmietanka krakowskiej kultury, będzie teraz w zasięgu ręki! Rusza internetowa platforma PLAY KRAKÓW.

VOD, czyli video on demand to usługa umożliwiająca oglądanie filmu, odcinka serialu, programu (także nadawanego na żywo) w wybranym przez odbiorcę czasie. W ten sposób można uzyskać dostęp do dużego i rosnącego zasobu koncertów, spotkań, wykładów, konferencji czy spektakli organizowanych przez krakowskie instytucje kultury. Wystarczy założyć konto na PLAY KRAKÓW, zalogować się na nie i dodać do swojej listy film, by obejrzeć go w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie. KULTURA jeszcze nigdy nie była tak blisko!

Platforma ma być narzędziem, umożliwiającym udział w wydarzeniach wszystkim tym, którzy są jej spragnieni. Już od kilku miesięcy działamy w sferze online. Do internetu przenosimy festiwale, koncerty, spotkania czy spektakle. Dlatego Kraków od teraz będzie miał jedno miejsce, w którym zamieści wartościowe i ważne dla miasta działania związane z rozrywką oraz edukacją kulturalną. Podjęliśmy decyzję, że wiele materiałów będzie dostępnych bezpłatnie, choćby ze względu właśnie na swój walor edukacyjny. Do publikowania wydarzeń na platformie zaprosiliśmy wszystkie miejskie instytucje" - tłumaczy Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa.

Platformę zainauguruje Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego 13. Off Camera, który w tym roku odbywa się online. Tylko na PLAY KRAKÓW będzie można oglądać nowe pasmo przygotowane przez jego programerów - "Co może przynieść nowy dzień". Jak sami tłumaczą:

"Jedno jest pewne: w 2020 roku nic nie jest pewne. Doświadczyliśmy tego na własnej skórze przez ostatnie miesiące i wszyscy, demokratycznie, zostaliśmy zmuszeni do przemodelowania swoich codziennych nawyków, przyzwyczajeń, pracy i życia. Specjalna tegoroczna sekcja Mastercard OFF CAMERA, jaką można oglądać na nowej platformie streamingowej PLAY KRAKÓW - w warunkach przystosowanych do aktualnej rzeczywistości festiwalowej i nie tylko - prezentuje widzom filmy, których bohaterowie zmagają się z niepewną przyszłością. Nagłe zwroty akcji, niespodziewane wypadki losowe i osobiste perturbacje wynikające z nieprzewidzianych zdarzeń wyznaczają fabułę starannie wybranych produkcji. I choć nie od dziś wiadomo, że to, co nieznane wywołuje w nas lęk i strach, pokazywane w ramach sekcji filmy udowadniają, że z niezaplanowanych, krzyżujących niejednokrotnie szyki wydarzeń może wyłonić się "nowy, wspaniały świat", a same zmiany okazują się budującym i umacniającym doświadczeniem. Niczym w znanym hicie muzycznym z lat dziewięćdziesiątych - pełnym niepokojów, lecz z nadzieją patrzącym w przyszłość - produkcje z sekcji "Co może przynieść nowy dzień" mimo wszystko i wbrew przeciwnościom usiłują na nowo uporządkować skomplikowaną rzeczywistość. Tym bardziej zagmatwaną, gdy spojrzeć na nią przez teraźniejszy pryzmat. Pięć specjalnie wybranych filmów w tej sekcji będzie dostępnych tylko na platformie PLAY KRAKÓW od 11 do 25 września 2020 roku.

Docelowo PLAY KRAKÓW będzie stanowiło swoistą bibliotekę multimedialną Miasta Krakowa, skierowaną do każdej grupy wiekowej. Koncerty, recitale studentów i pracowników Akademii Muzycznej w Krakowie w cyklu "Gra w klasykę", spektakle Teatru Groteska, musicale Teatru Variété, filmy dokumentalne i oprowadzania kuratorskie po wystawach w MOCAKu i Muzeum Krakowa to tylko niektóre z materiałów, które znajdą się w ofercie.

Platforma PLAY KRAKÓW rusza w piątek 11 września.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.