Listopad to miesiąc, w którym świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym roku czczoną szczególnie uroczyście. Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na niepodległościowe zajęcia, na których będzie można wykonać pamiątkowe przypinki czy grafiki upamiętniające odzyskanie niepodległości. Dowiemy się również jak zbudowana jest skóra człowieka i w jaki sposób chroni się przed szkodliwymi czynnikami.
Szczegółowy plan
10, 11 listopada
Godzina: 11:00-12:00
Znaki niepodległości
Zajęcia z cyklu Głosy Niepodległości
Uczestnicy zaprojektują niepodległościowe przypinki. Za pomocą prasy do wykonywania przypinek przygotują autorskie znaczki, które można przypinać na plecaku lub kurtce. Udział w ramach biletu wstępu do muzeum (decyduje kolejność przyjścia).
10, 11 listopada
Godzina: 12:00-12:30, 15:00-15:30
Głosy niepodległości - quiz
Prelekcja połączona z quizem - zabawą polegającą na rozpoznawaniu głosów wybitnych Polaków. Wykorzystane zostaną nagrania archiwalne. Udział w ramach biletu wstępu do muzeum (decyduje kolejność przyjścia).
10 listopada
Godzina: 12:00-13:00
W pracowni drukarza
W trakcie kilkuminutowych sesji uczestnicy zwiedzą pracownię drukarską, wykonają na prasie typograficznej odbitki przestawiające międzywojenny Kraków. Dodatkowo wytłoczą na papierze symboliczną grafikę upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Udział w ramach biletu wstępu do muzeum - konieczna wcześniejsza rezerwacja.
11 listopada
Godzina: 12:00-15:00
Jednodniówka GŁOS NIEPODLEGŁOŚCI
W trakcie kilkuminutowych sesji, używając zabytkowej prasy typubostonka, zwiedzający własnoręcznie odbiją stronę gazety informującej o odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Wykonane odbitki można zabrać do domu. Udział w ramach biletu wstępu do muzeum.
17 listopada
Godzina:10.30-11:15
Najlepiej w swojej skórze
Na lekcji odpowiemy na pytania:Jak zbudowana jest skóra i jaką rolę pełni? W jaki sposób skóra odbiera bodźce? Jak chroni się przed szkodliwym promieniowaniem UV i jak broni przed drobnoustrojami? Wykonamy samodzielnie odciski swoich palców tak, jak to robią specjaliści w dziedzinie kryminalistyki podczas czasie śledztwa.
Koszt: 25 zł od dziecka- konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.
Źródło: Muzeum Inżynierii Miejskiej