PILNE

Lotnisko w Balicach z nowym rekordem

W kwietniu zanotowano również rekordową liczbę pasażerów pasażerów w ciągu jednej doby

06 maja 2016 Komunikacja
Autor:  KC

Kwiecień okazał się kolejnym rekordowym miesiącem dla lotniska w Balicach. W tym miesiącu Kraków Airport obslużył aż 415 520 pasażerów, co daje wzrost o aż 19% w stosunku do kwietnia ubiegłego roku.

W kwietniu zanotowano również rekordową liczbę 17 015 pasażerów pasażerów w ciągu jednej doby. W dniach 24-26 kwietnia krakowskie lotnisko było gospodarzem największego europejskiego wydarzenia branży lotniczej - Routes Europę 2016. Jest to prestiżowa konferencja, w której udział biorą przedstawiciele wiodących regionalnych linii lotniczych, lotnisk, organizacji turystycznych i innych podmiotów światowego rynku lotniczego. Organizacja tak prestiżowego wydarzenia wiąże się z wymiernymi korzyściami dla Kraków Aiport.

Ponadto w stosunku do kwietnia 2015 roku w ubiegłym miesiącu odnotowano wzrost w liczbie wykonanych operacji lotniczych o 19%. W czterech pierwszych miesiącach 2016 roku krakowskie lotnisko obsłużyło łącznie 1 392 231 pasażerów, co również daje wzrost o 19% niż w tym samym czasie w ubiegłym roku.


KCfot. ReservasdeCoches.com via Foter.com / CC BY

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.