Dziś odbyło się posiedzenie komisji powołanej do przeprowadzenia postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU).
– Kandydaci złożyli kompletne aplikacje oraz spełnili warunki formalne przewidziane w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego komisja wybrała kandydata na stanowisko dyrektora SU w osobie Marcina Jędrychowskiego. Nominację tę musi zatwierdzić jeszcze prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki – czytamy w oficjalnym komunikacie. Jędrychowski był dotychczas zastępcą dyrektora krakowskiej placówki.
Kandydaci ubiegający się o stanowisko dyrektora szpitala powinni spełniać szereg wymagań określonych w ustawie o działalności leczniczej. Musieli m.in. posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika podmiotu leczniczego oraz co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej 3-letni staż pracy.
– Szpital Uniwersytecki w Krakowie, którego początki sięgają 1788 roku, to obecnie wiodący w skali kraju wielospecjalistyczny ośrodek medyczny o bogatych tradycjach. Jego renomę przez dziesięciolecia budowały pokolenia lekarzy cechujących się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności praktycznych. Szpital Uniwersytecki to ponadregionalny, największy publiczny szpital w Polsce, nie tylko leczący, ale również kształcący przyszłą kadrę medyczną. Ponad 300 szkolących się tutaj młodych lekarzy, to najlepszy dowód na poziom i jakość usług prezentowanych przez wyspecjalizowany personel lekarski, pielęgniarski, techników diagnostycznych oraz psychologów. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie udzielane są ambulatoryjne i stacjonarne wysokospecjalistyczne świadczenia w zakresie opieki zdrowotnej, w ramach specjalności reprezentowanych przez oddziały kliniczne, zakłady i poradnie. Łącznie Szpital obejmuje aktualnie 30 oddziałów klinicznych z łączną liczbą blisko 1600 łóżek dla pacjentów oraz 10 zakładów diagnostyki i 76 poradni – napisano w piśmie od SU.
Przypomnijmy, że obecnie trwa budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego, która powstaje na 15-hektarowej działce w Krakowie-Prokocimiu. Olbrzymi kompleks trzynastu budynków zlokalizowanych w obrębie ulic Jakubowskiego i Kostaneckiego, będzie gotowy w kwietniu tego roku. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci 12 miesięcy później. W nowej siedzibie szpitala znajdą się 24 sale operacyjne, szpitalny oddział ratunkowy, ponad 30 przychodni, część administracyjna, a także zaplecze dydaktyczne dla studentów UJ Collegium Medicum.
Fot. Szpital Uniwersytecki