PILNE

Masowe zwolnienia w sieci sklepów Tesco

02 wrzesnia 2020 Inwestycje
Autor:  Zuzanna Dziadowiec

Fot. common.wikimedia.org

Nawet 900 osób może stracić pracę w sklepach Tesco. O planowanych zwolnieniach grupowych poinformowali związkowcy z NSZZ Solidarność Tesco. Wypowiedzenia umów o pracę ruszą od 21 września.

Przyczyną zwolnień grupowych jest m.in. zaprzestanie prowadzenia działalności w ramach platformy e-zakupy, a przez to likwidacja potrzebnych do tego stanowisk pracy. Oprócz tego Tesco zamierza zamknąć 5 kolejnych sklepów w Warszawie, Łodzi, Opolu, Gdyni, Bielsku-Białej i Ostrowie Wielkopolskim.

Do doniesień związkowców odniósł się rzecznik prasowy Tesco. Jak poinformował, usługa E-zakupy Tesco dostępna będzie dla klientów do końca października.

Tesco wydało też specjalne oświadczenie. Oto jego treść:

"Tesco przygotowuje się do przejęcia polskiej części swojego biznesu przez Salling Group. Pracownicy działu sprzedaży internetowej zostali poinformowani o dacie zamknięcia usługi E-zakupy, nie będącej częścią umowy z duńską firmą.

Dyrektor Zarządzający Tesco Polska Martin Behan skomentował: "Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi. Usługa E-zakupy, wprowadzona w 2012 roku, zmieniła polski rynek handlu i była bardzo ceniona przez klientów. Niezależnie od tej decyzji, przed nami perspektywy nowych, fascynujących projektów w ramach większego, połączonego biznesu".

Transakcja sprzedaży polskiej części Tesco do Salling Group jest obecnie badana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"Nasze sklepy pozostają otwarte, a cały zespół Tesco kontynuuje pracę w trosce o komfort, bezpieczeństwo i jak najlepsze doświadczenia klientów. Zachęcam także do korzystania z serwisu E-zakupy, który będzie dostępny przez najbliższe dwa miesiące", dodał Martin Behan.

Tesco potwierdziło także datę zamknięcia 6 sklepów nie objętych transakcją sprzedaży do Salling Group:
• Warszawa (ul. Połczyńska),
• Bielsko-Biala (ul. Warszawska),
• Opole (ul. Ozimska),
• Łódź (ul. Widzewska),
• Gdynia (ul. Nowowiczlińska),
• Ostrów Wielkopolski (ul. Kaliska).

Sklepy pozostają otwarte do 31 października 2020 roku".

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.