PILNE

Masz ochotę potańczyć? Przyjdź na Planty

18 czerwca 2019 Kultura
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Od 28 czerwca altana na Plantach od strony ul. Westerplatte na odcinku pomiędzy ul. św. Tomasza a Basztową będzie tętniła kulturalnym życiem. A to wszystko za sprawą weekendowych potańcówek i koncertów. 

W każdy piątkowy wieczór, w godzinach 19.00-21.30, Krakowskie Forum Kultury zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy na Potańcówkach. Najlepsze szkoły tańca w Krakowie zaprezentują wówczas swoje umiejętności podczas krótkich pokazów, a następnie zaproszą do wspólnego tańca. W letnie wieczory zatańczymy m.in. Kmita Swing, Szkoła Tańca Sempre, Szkoła Level Up, a także Lunar Dance.

Sobotnie przedpołudnia to czas zarezerwowany dla najmłodszych. Już o godz. 11.00 organizatorzy przygotowali koncerty, spektakle i ciekawe, angażujące zabawy. W programie znajdą się m.in. spektakl teatralny Robot i Motyl w wykonaniu Teatru Figur, najpopularniejsze utwory muzyki filmowej ze znanych filmów, seriali i bajek. Na jeden dzień najmłodsi przeniosą się do magicznego świata Disneya! Nie zabraknie również wydarzeń edukacyjnych.

W każdą niedzielę, o godz. 15.00 do altany zawitają koncerty uznanych artystów. Tutaj repertuar również będzie bardzo różnorodny. Pojawi się muzyka etniczna i folkowa, tradycyjnie zaśpiewają legendarni artyści Piwnicy pod Baranami. W Roku Moniuszkowskim nie zabraknie też najpiękniejszych utworów wybitnego kompozytora - Stanisława Moniuszki. Dodatkowo będzie to muzyczna uczta dla miłośników jazzu, muzyki klasycznej, sakralnej, klezmerskiej i wielu innych gatunków.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.Fot. Krakowskie Forum Kultury 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.