06 wrzesnia 2017 Anna Kolet-Iciek

Miasto zamyka pierwszą miejską plażę nad Wisłą i zaprasza na imprezę pożegnalną

Apetyt na Kraków

W połowie września Zarząd Zieleni Miejskiej planuje usunąć z miejskiej plaży na bulwarze Kurlandzkim zainstalowane tam w lipcu urządzenia oraz piasek, który przez całe lato służył do wypoczynku i zabawy.

- Zgodnie z wcześniejszymi planami, likwidacja plaży ma nastąpić w połowie września. Jeśli jednak pogoda wyjątkowo dopisze mieszkańcy będą mogli cieszyć się piaskiem nieco dłużej - zapowiada Łukasz Pawlik, wicedyrektor ZZM.

Potem wszystkie urządzenia zostaną zdemontowane i przezimują w magazynach. Z Bulwaru zniknie również piasek. Łukasz Pawlik zapewnia jednak, że plaża wróci w to samo miejsce już w przyszłym roku. - To był bardzo udany projekt i chcemy go kontynuować - zapewnia wicedyrektor ZZM.

Zanim jednak plaża zniknie, miasto zaprasza na imprezę pożegnalną. Start w najbliższą niedzielę, 10 września w samo południe. Na uczestników będzie czekać dmuchana ścianka wspinaczkowa, piłkarzyki, zabawy sprawnościowe, warsztaty kuglarskie, gry zespołowe i warsztaty z pierwszej pomocy.

Dla miłośników dobrego kina przygotowano projekcje filmów dla dzieci i dorosłych.

Przez cały dzień uczestników imprezy zabawiać będzie DJ.

Punktem kulminacyjnym i główną atrakcją będzie teatr ognia na plaży – po zapadnięciu zmroku obejrzymy spektakl, który połączy w sobie przejmującą muzykę i taniec z ogniem. Na zakończenie pikniku przygotowano seans filmowy - „Listy do Julii” z Amandą Seyfried, Vanessą Redgrave i Christopherem Eganem w rolach głównych. Udział w imprezie i wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Fot. FB ZZM

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.