PILNE

Młody krakowski naukowiec supertalentem medycznym

17 maja 2017 Zdrowie
Autor:  m.s.

 32-letni dr hab. Krzysztof Tomaszewski, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Anatomii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, został laureatem konkursu "Supertalenty w medycynie 2017".

W konkursie, organizowanym przez Puls Medycyny mogli wziąć udział lekarze do 39. roku życia, cieszący się autorytetem w swoim środowisku i wśród pacjentów oraz mogący pochwalić się udokumentowanymi osiągnięciami lekarskimi, naukowymi lub organizacyjnymi. Pod uwagę brane były ich sukcesy w codziennej praktyce lekarskiej, osiągnięcia naukowe, zaangażowanie w działalność w przestrzeni publicznej oraz perspektywy dalszego rozwoju".

 Laureatów plebiscytu wyłoniło 13-osobowe jury pod przewodnictwem prof. Leszka Czupryniaka. Mimo że poziom konkursu był w tym roku wyrównany, to jednak  liderem został dr hab. Krzysztof Tomaszewski, który "swoją determinacją i pracą podniósł rangę anatomii".

Dr hab. Krzysztof Tomaszewski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego UJ CM. Kształcił się również w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego, na Uniwersytecie Edynburskim oraz w amerykańskim Clark University. Przebywał na stypendiach w wielu renomowanych uczelniach, w tym m.in. w Oxfordzie, Cambridge, Dublinie i San Diego.

W 2014 roku obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską W styczniu tego roku uzyskał habilitację za osiągnięcie naukowe Evidence-Based Anatomy (EBA) jako nowe narzędzie w anatomii klinicznej. 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.