11 sierpnia 2017 ANKO

Na słodko, czy na ostro? W Krakowie startuje nietypowy festiwal

Apetyt na Kraków

Dziś o godzinie 16. na Małym Rynku w Krakowie startuje piętnasty Festiwal Pierogów. Potrwa aż do wtorku.

W tym czasie będzie można spróbować pierogów z 15 różnych punktów gastronomicznych, które powalczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności - statuetkę Kazimierza Wielkiego.

Na najlepszego pieroga będzie mógł zagłosować każdy, kto 13 sierpnia odwiedzi Mały Rynek, skosztuje oferowanych produktów i wypełni kupon konkursowy.

Głosowanie potrwa do godziny 18. Laureatów poznamy dzień później, w samo południe.

Ostatni dzień Festiwalu, czyli wtorek 15 sierpnia, rozpocznie się o godz. 11:15 mszą w Bazylice Mariackiej w intencji gastronomików i kupców krakowskich, uroczystym korowodem dokoła Rynku Głównego oraz tradycyjnym korowodem ziół – na Małym Rynku o godz. 12:30.

W ramach wydarzenia „Cudowna moc bukietów” towarzyszącemu Festiwalowi Pierogów, na scenie odbędą się pokazy florystyczne, występy artystyczne, a także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny.

Przez pięć festiwalowych dni nie zabraknie także koncertów krakowskich zespołów prezentujących różne muzyczne stylistyki:

11 sierpnia, od godz. 16.00 na scenie wystąpią Lazy Swingers Band grający skocznego swinga, a o godz. 18.00 Tumbling Walls, - z autorskim materiałem w stylu electro-rock.

Dzień później o godz. 16.00 rozkołyszą nas bałkańskie rytmy zespołu Balkanscream, zaś o godz. 18.00 wystąpi dobrze znana wszystkim Kapela Hanki Wójciak z energetycznym repertuarem folkowym.

13 sierpnia bawimy się na ludowo - o godz. 16.00 wystąpi zespół Kopienioki z Igołomii, a o godz. 18.00 Tadirindum poprowadzi ludową potańcówkę, podczas której będzie można nauczyć się m.in. krzyżaka i chodzonego.

W poniedziałek, 14 sierpnia, o godz. 16.00 klezmerską muzykę przybliży zespół Legend of Kazimierz, a dwie godziny później etniczny projekt muzyczny zaprezentuje Suzanna.

W wielkim finale – we wtorek, 15 sierpnia, o godz. 18.00 wszystkich smakoszy rozbuja Kraków Street Band.

Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.