PILNE

Nasze propozycje na nadchodzący weekend

19 października 2018 Kultura
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Najbliższe wolne dni to nie tylko wybory. Kiedy już wrzucimy swój głos do urny warto rozejrzeć się dookoła i sprawdzić jaką ofertę na spędzenie czasu przygotował dla nas Kraków. A jak zawsze- jest w czym wybierać. 

Na Dużej Scenie Teatru Bagatela od piątku do niedzieli zobaczymy "Seks dla opornych", czyli cieszącą się uznaniem publiczności przezabawną komedię. Para w średnim wieku poszukuje remedium na nudę wieloletniego związku. Czy weekend w modnym hotelu i tytułowy poradnik wystarczą do rozbudzenia wielkich namiętności? Odpowiedzi szukajcie w Bagateli w weekendowe dni o godz. 16:30 oraz 19:15. Za to w niedzielę o godz. 12.00 na deskach Teatru Mumerus ma miejsce antepremiera, a w poniedziałek (22 października) o godz. 19.00 premiera ich najnowszego spektaklu "Zmora" na podstawie trzech rozdziałów "Braci Karamazow".

Do Krakowa już po raz kolejny dotrze Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie. Od czwartku do niedzieli w Kinie Paradox zobaczymy najlepsze filmy dokumentalne z całego świata związane z szeroko pojętymi prawami człowieka. Integralną częścią wydarzenia są prelekcje, spotkania oraz dyskusje z ekspertkami i ekspertami działającymi w obszarze praw człowieka. Co ważne, wstęp na seanse i wydarzenia jest bezpłatny! Więcej informacji i repertuar znajdziecie TUTAJ. 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie zaprasza w sobotę, 20 października, na dzień otwarty pn. "Przeciw przemocy w rodzinie", który odbędzie się w siedzibie Ośrodka przy ul. Radziwiłłowskiej 8b w godz. od 10.00 do 15.00. Podczas dnia otwartego będzie możliwość spotkania z osobami pomagającymi w sytuacji podejrzenia przemocy w rodzinie, w tym: psychologiem i radcą prawnym z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, dyrektorem Ośrodka dla Osób Dotkniętych Przemocą, przedstawicielem Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, funkcjonariuszem Policji zajmującym się sprawami przeciwdziałania przemocy w rodzinie, pracownikiem socjalnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawicielem Prokuratury. Do udziału w spotkaniach zapraszamy osoby zmagające się z sytuacjami przemocy w swojej rodzinie, zarówno osoby doświadczające przemocy w rodzinie, osoby, które nie radzą sobie z kontrolą emocji, zachowań i stosują przemoc wobec najbliższych, a także świadków przemocy w rodzinie. Spotkania w ramach Dnia Otwartego będą odbywały się z zachowaniem anonimowości uczestników. 

Jest też coś dla seniorów. Muzeum Armii Krajowej zaprasza w niedzielę, 21 października, o godz. 13.30 wszystkich seniorów do udziału w warsztatach z wzornictwa i dekoracji przestrzeni. W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się, jak z pozoru niepotrzebnym rzeczom, nadać nowe życie i ożywić wnętrze mieszkania minimalnym nakładem środków. Spotkanie odbędzie się w pomieszczeniu kawiarni, przy dziedzińcu Muzeum. Wstęp wolny. 

W Krakowie nie mogłoby się obyć również bez jakiegoś weekendowego biegu. Już w najbliższą niedzielę, 21 października, odbędzie się kolejna edycja Biegu Twierdzy Kraków. Tym razem bieg odbędzie się przy forcie Prokocim na ul. Kostaneckiego. W trakcie wydarzenia będzie możliwe także zwiedzanie fortu. Zabytek powstał w latach 1882-1886, a jego zadaniem była obrona Traktu Lwowskiego. Jest to typowy fort artyleryjski, który razem z sąsiednimi fortami brał udział w zakończonych zwycięstwem walkach z Rosjanami w grudniu 1914 r. W okresie międzywojennym był magazynem wojskowym, a później cywilnym. Obecnie jest niezagospodarowany. Przy forcie Prokocim tradycyjnie do wyboru będą dwie trasy - 5 i 10 kilometrów i dwie kategorie: kobiety/mężczyźni. Trasa została wytyczona w formie pętli o długości 2,5 km po leśnych ścieżkach. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal. Rejestracja zawodników od godz. 8.30. 


Fot. Pixabay 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.