PILNE

Nocny spacer na Kopiec Kraka

27 sierpnia 2019 Kultura
Jakub Kot

Redaktor Naczelny

Muzeum Podgórza zaprasza na kolejny nocny spacer na kopiec Kraka. Najbliższa okazja już w piątek, 30 sierpnia, o godz. 21.00.

 To już drugi z cyklu czterech nocnych spacerów na kopiec Kraka. Każdy z nich odbywa się o innej porze roku, dzięki czemu uczestnicy mogą zapoznać się z widocznymi nad Krakowem gwiazdozbiorami charakterystycznymi dla danego okresu. Oprócz tego spacerowicze dowiedzą się, jak rozpoznawać planety, i poznają wiele ciekawostek z zakresu współczesnej astronomii.

Podczas spaceru przez cały czas "będzie obecny" Mistrz Twardowski. Uczestnicy dowiedzą się, jak można tę postać postrzegać w kontekście jego epoki. Zostaną poruszone takie tematy jak: kim była postać filozofa-maga w Renesansie; jak bardzo w dawnych wiekach astrologia była związana z astronomią; jak postrzegali wszechświat uczeni, zanim teorie Kopernika i następców na trwałe przebiły się do świadomości; i wreszcie, jak wyglądał ptolemejski model wszechświata, który był uważany za prawdziwy w Europie przez ponad 1000 lat.

Kolejne spacery 29 października br. i 28 lutego 2020 r. Prowadzenie: Filip Rekucki-Szczurek. Fot. Pixabay 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.