PILNE

Nowa infrastruktura rowerowa

Inwestycje te częściowo realizowane będą z funduszy unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a ich koszt wyniesie ponad 20 mln zł

19 kwietnia 2016 Komunikacja
Autor:  KC

Powstanie 10 km nowych ścieżek rowerowych prowadzących z południa Krakowa do centrum. Inwestycja zaplanowana jest na najbliższe dwa lata. Nowe ścieżki połączone zostaną z istniejącymi m.in. przy ul. Wielickiej i Wadowickiej.

W ubiegłych latach wykonany został ciąg pieszo-rowerowy od skrzyżowania z ul. Wielicką i al. Powstańców Wielkopolskich do ul. Rożena.  W celu poprawienia komunikacji rowerowej Bieżanów- Centrum w tym roku powstanie odcinek ścieżki rowerowej od ul. Rożena do Teligi, a w przyszłym roku - wzdłuż ulic Teligi i Ćwiklińskiej. 

Kolejną inwestycją jest ścieżka biegnąca od projektowanej kładki Kazimierz-Ludwinów w kierunku ul. Konopnickiej do Ronda Matecznego. Od ronda istnieje możliwość przejazdu w kierunku ul. Wadowickiej, gdzie ścieżka rowerowa powstała w zeszłym roku lub w kierunku ul. Kamieńskiego. Przy tej ulicy wybudowana zostanie kładka, która przeprowadzi pieszych i rowerzystów przez al. Powstańców Śląskich nad linią kolejową.

Inwestycje te częściowo realizowane będą z funduszy unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a ich koszt wyniesie ponad 20 mln zł.


KC

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.