PILNE

Nowe ławeczki w Szpitalu im. Żeromskiego

06 lipca 2018 Zdrowie
Autor:  Jakub Kot

Na terenie Szpitala im. S. Żeromskiego stanęło dziesięć nowych ławeczek. – Wreszcie jest gdzie odetchnąć od szpitalnych sal – mówią pacjenci.

Na patio i wokół „Żeromskiego” pojawiło się dziesięć nowych stylowych ławeczek, na których chorzy odpoczywają, czytają, cieszą się słońcem i zielenią wokół placówki. Ławki to dar od Jana Barana, właściciela restauracji „Pod Baranem”, radia RMF FM, Marcina Fiema z firmy stolarskiej, która je wykonała oraz szpitalnej apteki Galen. - Lato w pełni, po południu, gdy już jest  po zastrzykach, kroplówkach,  człowiek marzy przynajmniej na chwilę wyjść z oddziału, trochę się przespacerować,  posiedzieć na ławeczce  – mówi Rafał Basista, jeden z pacjentów. -  To miłe, że jest taka możliwość – dodaje.

Ławki to też miejsce spotkań chorych z rodzinami i przyjaciółmi. -Odwiedziny są znacznie przyjemniejsze i sympatyczniejsze, gdy rozmawiamy z mężem w cieniu drzew na ławeczce, a nie na łóżku szpitalnym- zaznacza Anna Król. – Brzmi banalnie, ale wokół są kwiaty, zieleń, ptaszki ćwierkają – serce rośnie, chce się żyć. Wiem to, bo leżę w szpitalu już tydzień – podkreśla Rafał Basista.

Źródło: Materiały prasowe

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.