PILNE

Nowi policjanci gotowi do służby

11 lipca 2018 Miasto
Autor:  Jakub Kot

Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. – Życzę Wam, młodym adeptom sztuki policyjnej, powodzenia i satysfakcji w służbie – powiedział Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 58 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu policji.

Najwięcej z nich trafiło do Krakowa – 16 osób zasiliło szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyskała nowych funkcjonariuszy. Zasilone zostały także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej bo 8 nowych funkcjonariuszy trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przydzielonych zostało 6 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie wzmocniona została przez 7 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, Komenda Powiatowa Policji w Bochni oraz Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach zyskały po 2 młodych adeptów sztuki policyjnej. W jednostkach Policji w Limanowej, Olkuszu, Proszowicach oraz Zakopanem służbę rozpoczęło po 1 nowym funkcjonariuszu.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji lub pod numerem telefonu 12-6154068, email: dobor@malopolska.policja.gov.pl, jak również można je uzyskać osobiście w KWP w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109, bud. 9, w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

Fot. Małopolska Policja


Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.