PILNE

Nowoczesna aparatura dla Kliniki Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego

23 lutego 2018 Zdrowie
Autor:  m.s.

Oddział Kliniczny Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie otrzymał nowoczesny nasofiberoskop. Tym samy krakowski szpital będzie jedyną placówką w Małopolsce posiadająca tego rodzaju aparaturę.

Nasofiberoskop służy do oceny drożności nosa, nosogardła, gardła dolnego oraz przedsionka krtani również podczas snu farmakologicznego. To szczególne ułatwienie zwłaszcza w diagnozie nowotworów, przy których klasyczny ogląd lusterkiem wiąże się z dużym ryzykiem błędu. Co ważne, badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne oraz nie przerywa ciągłości tkanek.

- Badanie fiberoskopem jest bardzo istotne przy diagnozie nowotworów nabłonkowych, raka krtani czy nosogardzieli ze względu na ich szczególne umiejscowienie. Główną zaletą jest zwiększenie dokładności wstępnej kwalifikacji do zabiegu oraz samo jego skrócenie. Daje nam to pewność, że pacjent z podejrzeniem nowotworu zostanie szybko zdiagnozowany - tłumaczy prof. Paweł Stręk, zastępca kierownika Oddziału Klinicznego Otolaryngologii SU.

Dodatkowo na oddział trafił nowoczesny stół do badań, który ma wiele  udogodnień w postaci podpórek na ręce oraz możliwość ustawienia prawidłowego odgięcia głowy. 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.