PILNE

Nowoczesna przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Krakowa

16 kwietnia 2018 Miasto
Autor:  Magdalena Strzebońska-Jasińska

Grzegorz Filipek to kandydat Nowoczesnej na prezydenta Krakowa. Dziś ogłosiła to na Rynku Głównym szefowa Nowoczesnej - Katarzyna Lubnauer.

Grzegorz Filipek to przewodniczący Nowoczesnej w Małopolsce. Przez kilka lat pracował jako dyrektor marketingu w firmie Oknoplast, a dziś prowadzi własną działalność gospodarczą.

- To przedstawiciel młodego pokolenia, człowiek z pomysłami, znający Kraków, potrafiący zarządzać ludźmi – przekonywała dziś liderka Nowoczesnej.

Z kolei Grzegorz Filipek w rozmowie z news.krakow.pl podkreśał, że jego start jest  konsekwencją trzyletniego funkcjonowania Nowoczesnej w przestrzeni publicznej Krakowa.

- Nie ukrywam, że od dłuższego czasu pracowaliśmy nad wizją Krakowa i chcemy ten nasz program mieszkańcom pokazać. Zorganizowaliśmy wiele akcji m.in.  mapę potrzeb dzielnic czy konsultacje reformy edukacji. Jesteśmy blisko mieszkańców, rozmawiamy z nimi, a nasi aktywiści inicjują wiele wydarzeń, jak in vitro dla Krakowa, 3xtak dla zieleni na ulicy Rajskiej czy stop zabudowie wzgórza św. Bronisławy - wymienia Grzegorz Filipek.

Katarzyna Lubnnauer podkreśla jednak, że mimo wystawienia kandydatury Grzegorza Filipka, Nowoczesna nadal jest otwarta  na rozmowy o wspólnym kandydacie z Platformą Obywatelską. Tymczasem PO deklaruje, że jeśli obecny prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski zgodzi się na kolejny start w wyborach, to może udzielić mu poparcia, ale pod pewnymi warunkami.

- Musimy dojść do takiego porozumienia, z którego wszyscy będą zadowoleni - mówi nam Aleksander Miszalski, szef małopolskich struktur Platformy Obywatelskiej. 

Prezydent Majchrowski zapowiedział, że o swojej decyzji poinformuje mieszkańców na przełomie kwietnia i maja.

Krk 300x250
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.