12 lipca 2017 m.s.

Nowoczesne boisko dla Krakowa za prawie 3 mln zł

Sport

Kraków ma od dziś kolejne, nowoczesne boisko. Obiekt powstał na Suchych Stawach przy ul. Ptaszyckiego i kosztował prawie 3 mln. zł.

Suche Stawy to historia krakowskiego sportu, to jeden z najważniejszych ośrodków na sportowej mapie naszego miasta. Cieszę się, że jego zaplecze prezentuje się coraz lepiej - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas otwarcia boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Ptaszyckiego. Koszt budowy obiektu wyniósł blisko 3 mln zł.

 W ramach inwestycji wykonano m.in boisko ze sztuczną trawą o wymiarach 105 x 66 metra, oraz montaż 6 masztów oświetleniowych o wysokości 12 metrów.

Operatorem obiektu będzie Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010, które ma już pod swoją opieką stadion miejski Hutnika, a także trawiaste boisko treningowe. Na terenie kompleksu działają również: Centrum Rozwoju Com-Com Zone (kryty basen, siłownia), hala widowiskowo-sportowa Suche Stawy oraz boiska piłkarskie (z naturalną i sztuczną nawierzchnią), których operatorem jest Stowarzyszenie Siemacha.

– Miasto od lat stara się rozbudowywać i modernizować infrastrukturę sportową na Suchych Stawach w trosce o bardzo dobre warunki do działania dla obydwu stowarzyszeń. Ale beneficjentami tych inwestycji są nie tylko Nowy Hutnik 2010 i Siemacha, ale też inne kluby i organizacje – dodał prezydent Krakowa.

Przypomnijmy: miasto realizuje program rewitalizacji boisk przyszkolnych i osiedlowych już od 2014 roku. Gmina Miejska Kraków buduje i rewitalizuje boiska również poza wspomnianym programem. W sumie, od 2014 roku powstało (w programie i poza programem) około 170 boisk wielofunkcyjnych, w tym również bieżnie i skocznie.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.